Borba za trofej i dalje traje: Budućnost savladala Zvezdu u prepunoj “Morači”!

Piše: Vladan 719 pregleda Dodaj komentar

Košarkaši Budućnost Volija savladali su Crvenu zvezdu sa 80:72 u trećoj utakmici finala plej-ofa ABA lige. Sjajna reakcija izabranika Jasmina Repeše nakon dva teška poraza od Crvene zvezde u Beogradu.

Gosti su bolje otvorili utakmicu, već u prvoj dionici poveli sa 9:4. Budućnost je uspjela da se primakne i izjednače preko Džeksona. U nastavku “crveni” su bili bolji u napadu i završavaju dionicu u svoju korist.

Crvena zvezda u prvom minutu druge dionice prvi put dolazi do dvocifrene prednosti- 28:18. Međutim, „plavi“ su odgovorili serijom 5:0 i tako prepolovili minus. Nalet Budućnosti prekinuo je Rivers je serijom 5:0 došao do 15 poena za svega osam minuta.

Serijom 11:3 domaća ekipa se u poslednjem minutu prvog poluvremena ponovo vratila- 49:45.

Na veliki odmor Crvena zvezda odlazi sa prednošću od pet razlike.

Preokret se ipak dogodio u drugom poluvremenu…

Sjajna igra Budućnosti tokom cijele treće dionice, Džekson pogađa dva slobodna bacanja, serija 12:0 za vođstvo 64:56. Crvena zvezda neprepoznatljiva u napadu.

Poslednja dionica u postpunosti je pripala košarkašima Budućnosti koji su šuterski bili izvrsni na krilima Norisa Kola, za konačnih 80:72.

Upravo je Kol bio najzasluzniji za večerašnji trijumf sa 20 postignutih poena. Dvocifren učinak imali su Klark i Džekson sa 14 odnosno 10 poena.

Kod gostiju istakao se Rivers sa 19, Baron je dodao 12, dok je Filip Čović  meč završio sa 10 poena.

Četvrti meč igra se u petak od 19 časova u Morači.