Boljevićev “projektil” pokrenuo Krakoviju!

Piše: Reprezentacija.me 801 pregleda Dodaj komentar

vladimir-boljevic-zeli-ponovo-elitu-slika-170122Crnogorski internacionalac i član poljske Krakovije Vladimir Boljević bio je strijelac u pobjedi svog tima danas.

Krakovija je na svom, Jozef Pilsudksi, stadionu sa 4:2 savladala ekipu Podbeskidzie. Najstariji poljski tim se ovom pobjedom probio do šeste pozicije u Ekstraklasi.

Domaći su poveli u 16.minutu golom srpskog internacionalca Kosanovića sa bijele tačke. Do poluvremena su gosti uspjeli da izjednače, a strijelac gola za 1:1 je bio Sloboda u 23.minutu.

Samo što se krenulo sa centra u nastavku Urban je golom donio prednost gostima i šokirao je domaće navijače. To je bio znak za trenera Krakovije Stavovija koji je u 53.minutu umjesto Budzinskog u igru uveo nekadašnjeg igrača Zete Boljevića. Njemu nije trebalo puno i već u 66.minutu je poravnao na 2:2 fantastičnimj udarcem sa oko 35 metara. Dva minuta kasnije igrač iz Burunidija Ntibazonkiza je potpuno preokrenuo rezultat, da bi u sudijskoj nadoknadi na asistenciju Novaka Pržemislav Kita postavio konačnih 4:2.