Boljević potvrdio trijumf Standarda

Mirko
Piše: Mirko 217 pregleda Dodaj komentar

Fudbaleri Standarda iz Liježa pobijedili su na gostovanju ekipu Genka rezultatom 1:3 u meču 26. kola belgijskog šampionata.

U derbiju ovog kola tim našeg reprezentativca ostvario je veoma bitnu pobjedu za nastavak sezone a uz to i povećao bodovnu prednost u odnosu na rivala za 7 bodova. Standard je odigrao odlično utakmicu od početka do kraja. Već su na poluvremenu vodili sa 0:2, Genk je smanjio na 1:2 u 84. minutu, a Aleksandar Boljević koji je u igru ušao u 83. minutu je povisio rezultat za konačnih 1:3 u drugom minutu sudijske nadoknade.

Ovo je bio 19. nastup Boljevića ove sezone a postigao je i treći gol u prvenstvu, prvi nakon dva gola Eupenu u pobjedi Standarda 3:0 još u septembru. Postigao je i tri gola u Kupu.

Ovo je njegova prva sezona u ekipi Standarda nakon što je ljetos prešao iz Beverena.

Standard zauzima 5. poziciju u belgijskoj ligi sa 45 bodova.