Bojan Tomašević prvi strijelac Evropskog prvenstva

Piše: Vladan 1.1k pregleda Dodaj komentar

Krilni centar Bojan Tomašević je u dresu Crne Gore bio prvi strijelac turnira na Evropskom prvenstvu za juniore, u grčkom Volosu.

Na šampionatu kontinenta za igrače do 18 godina, na kojem je naša selekcija završila na 12. mjestu, Nikšićanin Tomašević bilježio je 21 poen po meču.

Drugi na listi strijelaca je Holanđanin Tristan Enaruna sa 19,1 poenom po utakmici. Iza Tomaševića ostali su i veliki španski talenti Santjago Aldama sa 18 i Usman Garuba sa 15,6 poena po meču.

Talenat Crvene zvezde bio je peti na listi po indeksnim poenima na šampionatu, sa 17,7 po utakmici.

Tokom prvenstva u Volosu imao je 6,5 skokova po meču (18. na prvenstvu). Na šest utakmica, koliko je odigrao u Grčkoj, je imao 43,3 procenta šuta iz igre i 83 procenta realizacije slobodnih bacanja.

Naša selekcija u Grčkoj je ostvarila osnovni cilj, opstanak u A divizij^kontinentalne košarke.

Šampion Evrope je Španija, koja je pobijedila Tursku u finalu, bronzu je osvojila Slovenija. U B diviziju ispale su Finska, Holandija i Letonija.