Bojan Dubljević srušio Real Madrid

Piše: Vladan 700 pregleda Dodaj komentar

Košarkaši Valensije napravili su brejk u drugom meču polufinalne serije španskog plej-ofa. Oni su danas u Madridu savladali Real rezultatom 89:93 i tako izjednačili rezultat u seriji na 1:1.

Najzaslužniji za vrijednu pobjedu “narandžastih” bio je Nikšićanin Bojan Dubljević. Crnogorski centar je susret završio sa 18 poena, a postigao ih je 6 u seriji Valensije od 11:0 (sa 79:78 za Real na 79:89 za Valensiju), kojom su gosti stekli odlučujući višak u 37. minutu.

Valensija je u finišu umalo prokockala dvocifrenu zalihu, Madriđani su u posljednjem minutu prišli na samo dva poena minusa (89:91), a srpski reprezentativac Nedović je promašio dva slobodna bacanja.

Ipak, Rejes nije iskoristio šut za izjednačenje, a Vives je sa linije penala potvrdio trijumf gostujućeg tima (89:93).

Dubljević je učinku od 18 poena dodao i 4 skoka i sa indeksom 22 je bio najkorisniji igrač Valensije, a odličnu sa po 14 pogodaka bili su Nedović i Vives.

U ekipi Reala najbolji je bio Ljulj sa 28 koševa.