Bojan Dubljević po drugi put osvojio Eurokup, Valensija deklasirala Albu!

Piše: Vladan 965 pregleda Dodaj komentar

Košarkaši Valensije opravdali su ulogu favorita i potpuno zasluženo osvojili ovogodišnji Eurokup pobjedom nad Albom iz Berlina rezultatom 89-63!Crnogorski reprezentativac Bojan Dubljević po drugi put je u narandžastom dresu osvojio Eurokup dok je za ekipu Valensije ovo četvrti šampionski trofej u ovom takmičenju. Dubljević je odigrao odličnu utakmicu sa 18 poena i 8 skokova a publika mu je više puta skandirala “MVP,MVP”!

Alba je fantastično započela utakmicu i povela sa čak 11-0, da bi Valensija svoje prve poene postigla tek nakon gotovo četiri minuta utakmice. Španski tim je polako počeo da spušta prednost gostiju iz Berlina da bi do kraja prve četvrtine bilo 17-18.

Valensija je mnogo bolje započela drugu četvrtinu i uspjela da dođe do vođstva pri rezultatu 25-20 kada je Dubljević pri izmjeni dobio ovacije sa tribina zbog odlične igre na početku utakmice. Do poluvremena Valensija je stekla ubjedljivu prednost, rezultat nakon 20 minuta je bio 46-33 a Dubljević je u ovom intervalu imao 12 postignutih poena.

Dubljevićeva ekipa u nastavku je nastavila da igra još kvalitetnije da bi i treću četvrtinu ubjedljivo dobila i u posljednjih 10 minuta ušla sa 19 poena prednosti, rezultat je bio 63-44.

Šest minuta prije kraja meča Valensija je imala 23 poena prednosti a Bojan Dubljević se našao na liniji slobodnih bacanja kada je čitava dvorana skandirala “MVP,MVP!” U tom momentu crnogorski košarkaš i ljubimac navijača Valensije imao je 18 postignutih poena uz osam skokova, što je bio i njegov konačan učinak. Nedugo nakon toga trener španskog tima ga je zamijenio a publika je ga je nagradila uz “Standing ovations” i još jednom uz pjesmu “MVP”!

Već je bilo jasno da će Valensija proslaviti titulu i samim tim plasman u Evroligu naredne sezone, a konačan rezultat utakmice bio je 89-63.

S obzirom da je Valensija osvajanjem Eurokupa obezbijedila Evroligu, “vajld kard” koji je bio namijenjen španskom timu pripašće drugoj ekipi a ranije se nagađalo da bi beogradski Partizan mogao da se na taj način nada povratku u Evroligu.