Bod veći od Brazila – Crna Gora u osmini finala!

Piše: Ognjen 906 pregleda Dodaj komentar

Najbolje rukometašice Crne Gore uspjele su da prebrode grupnu fazu i izbore osminu finala Svjetskog šampionata u Njemačkoj.

U meču odluke “lavice” su remizirale sa Brazilom 23:23  i takmičenje u grupi C okončale na četvrtom mjestu.

Tokom većeg dijela meča ekipe su se smjenjivale vođstvu, a drama je na kraju pripala našoj selekciji.

Naše srce ovoga puta bilo je veće, jaki i iscrpni mečevi nisu uticali na to da “lavice” izgube snagu u ključnim momentima i sada više ništa nije nemoguće…

Crna Gora je u jednom momentu u prvom dijelu imala tri gola prednosti 11:8, ali je finiš prvog dijela pripao Brazilkama.

Roča sa dva gola, te Amorim režirale su preokret, pa je Brazil na odmor otišao sa minimalnim vođstvom 13:12.

U nastavku igralo se gol za gol do 47. minuta, kada je Bulatović donijela plus dva 19:17.

Ipak, Brazilke se nijesu predavale, tandem Faninelo – Roča je donio preokret, ali je Jauković sa dva gola održala ravnotežu.

Sve igračice zaslužuju svaku pohvalu ali junak ovog meča definitivno je Marina Rajčić koja je odbranila zicer Roši na svega 25 sekundi prije kraja duela i tako svom timu omogućila posljednji napad gdje smo bez većih problema sačuvali loptu.

Najefikasnija u našoj selekciji bila je Kaća Bulatović sa šest golova, jedan manje postigla je Milena Raičević a četiri puta se upisala Đina Jauković.

Crna Gora će kasnije večeras saznati ime rivala u osmini finala, a to će najvjerovatnije biti pobjednik utakmice Srbija – Južna Koreja.