Bjelorusija ipak prejaka za naše juniorke

Piše: Reprezentacija.me 813 pregleda Dodaj komentar

Selekcija Bjelorusije izborila je plasman u 2.rundu kvalifikacija za Evropsko prvenstvo, nakon što su večeras u Igalu savladale Crnu Goru maksimalnim rezultatom 3:0 (25:19, 25:20, 25:21). Bjelorusija je trećeplasirana ekipa sa poslednjeg Evropskog prvenstva za ovu generaciju.

Crna Gora je odlično otvorila meč i vodila na prvom tehničkom tajm autu  8:5. Ekipa Bjelorusije je podigla nivo igre i na drugom tehničkom tajm autu povela 16:11. Prvi set uprkos dobroj igri naših juniorki završio se 19:25 za protivnički tim.

U drugom setu bolja igra Bjelorusije i set su privele kraju rezultatom 20:25. Treći set Bjeloruskinje završavaju takođe u svoju korist rezultatom 21:25.

Bjeloruskinje su ovom pobjedom izborile plasman u drugu rundu kvalifikacija za Evropsko prvenstvo.

Crna Gora – Bjelorusija 0:3 (19:25, 20:25, 21:25)

Dvorana: SC “Igalo”. Gledalaca oko 200. Sudije: Fragkakis Nikolaos (Grčka) i  Grabovsky Zdenek (Češka).

Crna Gora: Burzanović, Dragović, Ćaćić, Pejović, Čakar, Čarapić, Marković, Đurović, Tvrdišić, Šušić, Vučetić, Miljanić.

Bjelorusija: Shupliak, Bialiauskaya, Piutukhova, Maisiyuk, Kastsiuchyk, Beksha, Miniuk, Kniazeva, Filistovich, Kholad, Egorowa, Hryshkevich.