Bjelica i Ročesti najbolji, Zvezda poražena od Efesa

Piše: Ognjen 790 pregleda Dodaj komentar

Košarkaši Crvene zvezde izgubili su večeras u Istanbulu od Efesa sa 95:104 (21:22, 25:28, 25:27, 24:27), u utakmici 17. kola Evrolige.

Najefikasniji u ekipi Zvezde bio je Milko Bjelica sa 15 poena, šest skokova i tri asistencije, dok je Tejlor Ročesti postigao 14 poena uz četiri asistencije. Nikola Jovanović postigao je 13 poena, Matijas Lesor dodao je 11 poena i pet skokova, a Dejan Davidovac 10 poena i četiri skoka.

Efes je predvodio Zoran Dragić sa 24 poena i četiri asistencije, a Erik Mekalum u pobjedi je učestvovao sa 20 poena i četiri skoka. Brajant Danston dodao je 13 poena, sedam skokova i četiri asistencije, a po 12 poena Toni Daglas i Brok Motum.

Ekipe su se smjenjivale u vođstvu, a nijedna nije uspjela da se odlijepi na više od četiri poena, sve do polovine druge četvrtine kada je Efes predovđen Dragićem serijom od 10:0 poveo sa 37:28.

Poslije poena Derika Brauna domaći su stekli 13 poena prednosti (43:30), a Zvezda je u završnici poluvremena uspela da se primakne preko Davidovca, Ročestija i Branka Lazića na 46:50.

U trećoj četvrtini crveno-bijeli su “trojkom” Bjelice prišli na 53:55, ali su se domaći ponovo “odlijepili” zahvaljujući Danstonu, Dragiću i Mekalumu (67:57). Poslije toga Zvezda je pojačala i ponovo došla na dva poena zaostatka (69:71), ali je Efes odbio taj napad i otišao na šest razlike.

Efes je seriju nastavio i na početku četvrte četvrtine i poveo sa 82:71, a prednost je bez problema sačuvao do kraja utakmice.

U narednom 18. kolu, u utorak, Zvezda će u Beogradu igrati protiv Himkija, a Efes dan kasnije u Moskvi protiv CSKA.