Bitka za plej-of pripala “plavima”: Budućnost pobijedila Igokeu!

Piše: Vladan 298 pregleda Dodaj komentar

Nakon pauze od skoro 10 dana zbog posljednjeg ,,prozora“ kvalifikacija za Evropsko prvenstvo, nastavljena je ABA liga.

U derbiju 19. kola regionalnog takmičenja, košarkaši Budućnosti pobijedili su Igokeu rezultatom 87:82.

Susret timova koji napadaju plasman u plej-of bio je sve vrijeme izjednačen, a odluka o pobjedniku donesena je u posljednjem minutu.

Pri neriješenom rezultatu (82:82) Danilo Nikolić je snažno zakucao na asistenciju Džastina Kobsa, da bi nakon-tajm auta Nikola Ivanović odigrao odličnu odbranu i omogućio “plavima” da prelome utakmicu. Ivanović, koji je 15 sekundi prije kraja, pri vođstvu 84:82, blokirao šut Edina Atića za tri poena. Amedeo dela Vale je iskoristio oba bacanja nakon faula, a iznervirani Atić zaradio tehničku, nakon koje je Italijan realizovao još jedan penal za nedostižnih 87:82.

Dejan Milojević je počeo meč sa nešto nižom petorkom, jer je Melvina Edžima prebacio na poziciju krilnog centra umjesto standardne „četvorke” Danila Nikolića, a na krilo stavio Suada Šehovića. Uz njih su bili Džastin Kobs, Vili Rid i Fedor Žugić, koji je počeo svaki meč od promjene trenera.

Koliko su ekipe bile ravnopravne u 1. poluvremenu, najbolje govori podatak da je najveća prednost Igokee bila četiri (16:12), a Podgoričana tri razlike (38:35).

Ravnopravna igra je nastavljena i u 3. četvrtini, a nakon 14. izjednačenja na utakmici (47:47) domaći su stekli prvu osjetniju prednost – Džastin Kobs je dobio i faul i tehničku, što je Igokea kaznila sa tri bacanja, a potom je Stiven Grej pogodio trojku za 53:47 u 26. minutu.

Dela Vale sa pet i Rid sa četiri poena su donijeli novi preokret (56:55), ali je američki centar u napadu naivno napravio četvrti prekršaj 12 minuta prije kraja. Na startu posljednjeg kvartala je i Edžimu suđen četvrti faul, zbog čega je i on morao na klupu, da bi bio na terenu u finišu.

Njegovo odsustvo je iskoristio Grej i trojkom i polaganjem uz dodatno bacanje vratio šest razlike (66:60) na osam minuta i 27 sekundi do kraja. Kobs je vratio svoj tim u igru, ali je Rid skrivio peti faul u 34. minutu pri rezultatu 69:67.

Uslijedio je šuterski obračun Ivanovića i Stefana Pota, a u finišu je veoma važnu rolu imao i Danilo Nikolić, koji je pogodio trojku za 78:78, a onda i zakucao za 84:82.