BiH deklasirala crnogorske košarkašice

Piše: Ognjen 805 pregleda Dodaj komentar

Košarkašice Crne Gore poražene su od BiH 83:68 u petom kolu kvalifikacija za Eurobasket.

Izabranice Roberta Injigesa nijesu mogle do podviga u Sarajevu protiv šuterski vrlo raspoloženog domaćina.

Poraz od 15 razlike znači da naše djevojke i dalje u svojim rukama drže ključeve plasmana na Evropsko prvenstvo. Čeka ih ipak težak posao pošto im je potrebno da slave u gostima protiv Slovačke kako bi izborile put na veliko takmičenje.

Naše djevojke su samo u prvoj četvrtini uspijevale da pariraju rivalu. BiH je bila napadački vrlo raspoložena, a nakon 10 minuta vodila je 25:22.

Domaći tim je i u drugoj četvrtini nastavio istim tempom u napadu dodao je 26 poena, a naše nijesu nalazile dobra ofanzivna rješenja, pa su poslije 10 minuta bile na 17 poena minusa.

U nastavku meča BiH je u više navrata išla i preko 20 poena, ali je finiš pripao Crnogorkama koje su zaostatak spustile na 15 i tako sačuvale šansu da pobjedom protiv Slovakinja izbore prvo mjesto i grupi!

Marica Gajić je odigrala briljantan meč sa 17 poena i čak 27 skokova. Po 14 poena dodale su Irena Vrančić i Nikolina Zubac.

U našoj selekciji sjajna Glori Džonson 25 poena i 16 skokova, 11 poena Snežane Aleksić, 10 Milice Jovanović.

Meč Slovačka – Crna Gora je 21. novembra od 18 sati.