“Bezbolan” poraz Crne Gore od Rumunije, opstanak u C ligi osiguran

Rajko
Piše: Rajko 671 pregleda Dodaj komentar

Fudbaleri Crne Gore su takmičenje u Ligi nacija završili porazom na domaćem terenu od selekcije Rumunije 0-1.

Fudbalska reprezentacija Crne Gore dočekala je večeras na stadionu pod Goricom selekciju Rumunije u posljednjem kolu prvog izdanja Lige nacija.

Nešto oko tri hiljade gledalaca je večeras bilo na stadionu i nije bas imalo priliku da uživa u dobrom fudbalu, što zbog loših vremenskih uslova što zbog ne tako blistave igre obje selekcije.

Selektor, Ljubiša Tumbaković, odlučio je da utakmicu počne u sljedećem sastavu: Petković – Marušić, Kopitović, Simić, Vešović – Ivanić, Kosović – Jovović, Janković, Mugoša – Bećiraj.

Prvo poluvrijeme je u svim segmentima, pa i onom najvažnijem pripalo gostima. Bolje je selekcija Rumunije otvorila meč, od samog početka stvara šanse, igrala čvrsto i oštro u polju.

Ređale su se šanse pred golom našeg golmana Petkovića a Cukudean, Ćipćiju i Kešeru bili su najveća opasnost po naš gol.

A onda je u 44. minutu Rumunija stigla do prednosti.  Prvo je Marko Janković izgubio loptu koju je Cukudean sa nekih 25 metara uputio ka našem golu a nespretna reakcija Petkovića rezultirala je vođstvom gostiju.

Zvanična statistika nije zabilježila nijedan šut u okvir gola koji je uputila naša reperezntacija u prvih 45. minuta,  dok je Rumunija uputila tri od čega jedan pretvorila u pogodak.

U prvom poluvremenu su Kosović, Jovović i Janković zaradili sudijske opomene.

Nastavak igre nije donio nikakve značajnije promjene.

U 64.  minutu susreta, Fatos Bećiraj je svoje mjesto na terenu ustupio mladom Aleksandru Boljeviću.

Prilika za naše momke u 66. minutu nakon gužve u kaznenom prostoru Rumunije. Jovović je bio u prilici, onda i Mugoša, ali bez uspjeha.

U međuvremenu je žuti karton dobio i Simić, ukupno peti igrač Crne Gore koji je večeras zapisan.

A onda u 72. minutu najveća prilika za izjednačenje. Rumunski defanzivci su u svom kaznenom prostoru napravili grešku i srušili našeg centarfora, Stefana Mugošu, što je sudija okarakterisao kao najstrožiju kaznu.

Odgovornost je preuzeo Marko Janković ali je golman Rumunije, Tatarušanu, pročitao stranu i odbranio šut našeg igrača i tako je najbolja prilika za izjednačenje protraćena.

Na desetak minuta do kraja meča, selektor Tumbaković se odlučio da iz igre izvede Marka Jankovića a priliku pruži sjajnom igraču Arsenala iz Tule, Luki Đorđeviću.

Priliku da zaigra dobio je još i Klimenta koji je u igru ušao umjesto Adama Marušića.

U 87. minutu Kosović je zatresao mrežu Rumuna, međutim pomoćnik je signalizirao ofsajd pa je gol igrača Partizana poništen a rezultat ostao 0-1.

Do kraja susreta nije bilo ozbiljnijih prilika za promjenu rezultata.

Kipar je sinoć u Nikoziji izgubio od Norveške 2:0 i pao na posljednje mjesto trećeplasiranih ekipa u Ligi C, koje vodi u Ligu D.

Crna Gora, je dakle, zadržala poziciju i ostala u Ligi C.

Srbija je na svom terenu slavila protiv Litvanije 4-1, zauzela prvo mjesto u grupi a Rumunija je završila takmičenje na drugom mjestu.