Bez pobjednika u derbiju kola: Budućnost – Zeta 1:1

Piše: Rajko 738 pregleda Dodaj komentar

Derbi 29. kola šampionata Crne Gore u fudbalu odigran je u Podgorici, a okršaj Budućnosti i Zete je poslije veoma borbene utakmice završen bez pobjednika 1:1.

Zeta, koja se bori za mjesto koje vodi u kvalifikacije za Ligu Evrope, bila je bolji rival u prvom poluvremenu. Zeta je kontrolisala dešavanja na terenu, bila je čvršća u duelima, dobila je bitku na sredini terena. Kao rezultat takve igre mladi Nikola Krstović je u 17. minutu savladao golmana Budućnosti i reprezentacije Crne Gore Milana Mijatovića. Desetak minuta kasnije Krstović je ponovo imao odličnu priliku, ali nije bio precizan.

Desetak minuta prije kraja prvog poluvremena trener Budućnosti, Vladimir Vermezović, je napustio klupu i u pratnji fizioterapeuta Jovovića otišao u službene prostorije. Nije se vratio do kraja prvog poluvremena, a ekipu je vodio asistent Džudović.

U nastavku meča Zeta je nastojala da zatvori sve prilaze svom golu, a da gol Budućnosti ugrozi iz kontranapada. Izabranici Vladimira Vermezovića, koji se vratio na klupu, imali su inicijativu i prvu veliku priliku sredinom ovog perioda igre kada je Driton Camaj iz odlične pozicije, sa desetak metara šutirao preko gola.

U 80. minutu na semaforu je pisalo 1:1. Izjednačenje ekipi Budućnosti donio je Darko Nikač. Do kraja utakmice koja je produžena za sedam minuta, Budućnost je mogla i do pobjede, ali je Ilija Tučević bio neprecizan u situaciji kada je izašao sam ispred golmana Zete.