Bećiraj strijelac za Dinamo

Piše: Vladan 2.2k pregleda Dodaj komentar

becirajCrnogorski reprezentativac i fudbaler Dinama Fatos Bećiraj odigrao je danas prvi zvanični meč u ovoj sezoni.

Naime, gotovo izvjesno je bilo da će Bećiraj napustiti Maksimir ove sezone, međutim nakon smjene Jurčića ekipu Dinama sa klupe predvodi dvojac, sportski direktor Zoran Mamić i pomoćni trener Krzmar. Oni su se odlučili za nekoliko promjena u startnoj postavi, ono što je najbitnije u startnih 11 našao se i naš reprezentativac Bećiraj.

Dinamo je kao gost igrao protiv Slavena.  Došao je do vođstva u  7. minutu, upravo je strijelac bio Bećiraj. Novinić je poravnao na 1-1, da bi gosti preko Fernandeša u 24. i 90. minutu stigli do pobjede i pobijedili Slaven rezultatom 3:1.

Radio sam cijelo vrijeme na treninzima, čekao sam priliku, za koju sam vjerovao da će doći, sada sam je i iskoristio. Što se meča tiče mislim da smo bili bolja ekipa, dobro smo ušli od samog početka, a onda nam niko ne može parirati. Pobjeda je zaslužena, a sada se okrećemo Austriji“, kazao je Bećiraj.