Bašić odredio spisak igrača za pripreme za EP

0
200

Selektor muške seniorske odbojkaške reprezentacije Crne Gore Veljko Bašić, objavio je spisak odbojkaša za pripreme za kvalifikacije za Evropsko prvenstvo 2019.

Okupljanje naše selekcije zakazano je za 16.jul u Podgorici, odakle će otputovati za Pljevlja, gdje će odraditi prvi dio priprema.

Naši odbojkaši će od 28.jula nastaviti pripreme u Bijelom Polju, a 5.avgusta se sele za Bar, gdje će se pripremati za kvalifikacione utakmice, koje će Crna Gora igrati u dvorani “Topolica” u Baru.

Naši odbojkaši su u grupi C sa selekcijama Slovačke, Moldavije i Islanda. Plasman na EP kod odbojkaša izboriće prvoplasirane, kao i pet (od sedam) drugoplasiranih reprezentacija u svojim kvalifikacionim grupama. S obzirom da je Crna Gora u grupi sa četiri selekcije, a da pojedine kvalifikacione grupe imaju po 3 selekcije, brisaće se bodovi iz duela sa poslednjeplasiranom reprezentacijom u grupi.

 SPISAK ODBOJKAŠA ZA PRIPREME

TEHNIČARI:

Simo Dabović (Stroitelj Minsk, Bjelorusija)

Rajko Strugar (Olimpijada Frenaros, Kipar)

Nikola Radonić (Borac Banja Luka, Bosna i Hercegovina)

PRIMAČI SERVISA:

Vojin Ćaćić (Zirat Banka, Turska)

Marko Bojić (Al Ahli, Saudijska Arabija)

Božidar Ćuk (Arhavi Beledije, Turska)

Marko Vukašinović (Novi Pazar, Srbija)

Slobodan Bojić (Al Ahli, Saudijska Arabija)

KOREKTORI:

Miloš Ćulafić (Alesano, Italija)

Aleksandar Minić (Džakarta Pertamina, Indonezija)

Bojan Strugar (Aiginio, Grčka)

SREDNJI BLOKERI:

Luka Babić (Ženeva, Švajcarska)

Ivan Ječmenica (Kambre, Francuska)

Luka Šuljagić (Arkada Galati, Rumunija)

Blažo Milić (Krajova, Rumunija)

LIBERI:

Nikola Lakčević (Steaua Bukurešt, Rumunija)

Ljubomir Popović (Jedinstvo Bemax)

RASPORED UTAKMICA

1.kolo

 15.avgust: Moldavija – Crna Gora (19h po lokalnom vremenu, KIŠINJEV)

2.kolo

19.avgustCrna Gora – Slovačka (20:15h, SC “Topolica”, BAR)

3.kolo

22.avgustCrna Gora – Island (17h, SC “Topolica”, BAR)

4.kolo

26.avgust: Island – Crna Gora (18h po lokalnom vremenu, KOPAVOGUR)

5.kolo

5. ili 6. januar 2019: Slovačka – Crna Gora (satnica će biti naknadno određena)

6.kolo

09.januar 2019: Crna Gora – Moldavija (satnica će biti naknadno određena)