Bajern zaustavio zahuktalu Budućnost

Piše: Reprezentacija.me 780 pregleda Dodaj komentar
fcb-basketball - twitter

Košarkaši Budućnosti poraženi su u “Morači” od minhenskog Bajerna u 4. kolu Evropkupa rezultatom 60:76 (18:18, 11:23, 17:20, 14:15).

Podgoričani su zabilježili svoj prvi poraz u Evrokupu ove sezone, treći uzastopni od Bajerna od koga su prošle sezone izgubili oba puta.

Bio je ovo duel dvije neporažene ekipe u grupi B u dosadašnjem dijelu takmičenja. Izabranici Saše Đorđevića su opet demonstrirali sjajnu odbranu dozvolivši Budućnosti da postigne tek 60 poena, dok su u dosadašnja 3 kola protivniku dozvovljavali 69.6 poena u prosjeku.

Nije se osjetio izostanak Vladimira Lučića, kao ni slabija predstava Stefana Jovića. Bajern je imao više asistencija i više skokova, međutim razlika se osjetila u šutu za dva i pogotovo za tri poena gdje se vidjelo da izabranici Aleksandra Džikića imaju loše veče.

fcb-basketball – twitter

“Plavi” su za dva šutirali 50% (11/22) – za tri slabih 20% (7/34), dok su gosti imali bolji učinak: 58% za dva, 26% za 3.

Budućnost je vodila u prvoj četvrtini ali od drugog kvartala Bajern nije više ispuštao vođstvo, te je najveća razlika rasla do rekordnih plus 20 na 7 minuta do kraja meča.

Najefikasniji u ekipi Budućnosti bio je Kajl Lendri sa 15 poena, dok su se istakli još i Kajl Gibson sa 13, odnosno Ivanović sa 9 poena.

U redovima gostiju Nihad Đedović i Buker su ubacili 13, odnosno 15 poena, dok je Milan Mačvan postigao 11.

U sljedećem kolu Evrokupa Budućnost gostuje litvanskom Lietkabelisu.