Babkina srušila snove Crnogorki o nokaut fazi

Piše: Reprezentacija.me 712 pregleda Dodaj komentar

Crnogorske košarkašice poražene su od Letonije 55:76 i tako ostale bez šansi za odlazak u nokaut fazu.

Drugi meč na šampionatu naše djevojke su sjajno otvorile, koševima Robinson i Jovanović posle samo dva minuta bilo je 7:0. Nastavile su “crvene” u istom ritmu i u petom minutu došle do najveće prednosti 12:4. Za razliku od jučerašnjeg meča sa Belgijom i te kobne prve četvrtine, naše su sjajnom igrom u odbrani i mirnim napadima došle do ubjedljivih 18:6. Kristina Raković, koja juče nije dobila šansu, imala je sjajnu rolu u prvom kvartalu i sa četiri poena dovela Crnu Goru do +15 (23:8). Do kraja četvrine Letonke su serijom 7-0 uspjele da smanje rezultat na 23:15.

Serija Letonki je nastavljena na početku druge četvrtine i sa brzih pet poena došle su na samo -3 (23:20). Brzo su se konsolidovale naše djevojke i preko Božice Mujović došle do +7 (27:20). Nerješiva engima za našu odbranu je bila Babkina, koja je u stilu zemljaka Kristapsa Porzingisa, pogađala trojku za trojkom i već u 13. minutu imala 14 poena. Lošu igru u napadu i svega šest poena za sedam minuta u drugoj četvrtini , iskoristila je Letonija i još jednom trojkom Babkine došla do preokreta 29:32. Nastavila je Babkina da rešeta koš Crne Gore i svojim 20. poenom na meču donijela Letoniji +6 (29:32). Crna Gora je nakon tajm-auta Injigesa odreagovala sjajno i koševima Jelene Škerović došla do preokreta 37:35. Ipak trojkom Lakse, Letonija sa minimalnom prednošću ide na odmor 37:38.

Početak drugog poluvremena protekao je u dosta izjednačenoj igri.Crna Gora je u par navrata imala šansu da dođe u vođstvo, ali lopta nikako nije htjela u koš. Koševima Ive Perovanović Crna Gora dolazi do izjednačenja 47:47, a minut kasnije 14. poenom na meču Angelica Robinson dovodi “crvene” na +2 (49:47). Već u sljedećem napadu Putnina trojkom vraća prednost Letoniji. Sa deficitom od tri poena naše djevojke su ušle u posljednju dionicu 49:52.

Letonija sa četiri poena u nizu otvara zadnju četvtinu i dolazi do najveće prednosti u meču (49:56). Crvene su promašile 13 šuteva iz igre u nizu što je Letonija iskoristila i sa dvije trojke Lakse, na 4 minuta do kraja meča došla do velikih +13 (50:63). Prednost se samo povećavala do kraja, Babkina je nastavila da “cijepa” mrežicu i svojim 27. poenom donijela veliku prednost Letoniji. Na kraju više nego ubjedljivih 55:76.

U Crnoj Gori ponovo je najbolja bila Angelica Robinson sa 14 poena i čak 16 skokova, a Škerović je uz osam poena upisala i 10 asistencija. U Letoniji pored pomenute Babkine istakla se i Laksa sa 17 poena.

Crna Gora će u ponedeljak odigrati meč bez rezultatskog značaja,sa reprezentacijom Rusije od 18h.