B reprezentacija Crne Gore pobijedila Njemačku

Piše: Vladan 781 pregleda Dodaj komentar

B reprezentacija Crne Gore ostvarila je pobjedu na startu turnira ”Sino-European cup 2014” u Kini – izabranici Igora Jovovića u Kunšanu savladali su selekciju Njemačke 85:80.

”Crveni” su do pobjede došli zahvaljujući odličnom izdanju u posljednjoj četvrtini u kojoj su preokrenuli vođstvo Njemačke i na najbolji način počeli nastup na veoma jakom turniru. Drugi meč na turniru naša reprezentacija će odigrati u subotu (10.30 sati po našem vremenu) protiv selekcije Srbije.

Do pobjede protiv Njemačke, našu reprezentaciju predvodili su NemanjaPavlićević sa 22, Nenad Mijatović sa 21 iFilip Barović sa 10 poena.

Teška utakmica u kojoj smo gotovo tri četvrtine jurili zaostatak koji je u pojedinim momentima iznosio i do deset razlike. Vidjelo se na terenu da je protivnik stigao par dana ranije i da se u potpunosti  aklimatizovao na teške uslove. U posljednjoj četvrtini smo odigrali sa sjajnim karakterom, značajno čvršće nego do tada i već na par minuta prije kraja riješili pitanje pobjednika. Velike čestitke igračima, moramo što bolje da se oporavimo i spremimo za naredni meč protiv Srbije kazao je Jovović.

Crna Gora: Pavlićević 22 (4 ukradene lopte), Mijatović 21 (5 asistencija), Barović 10, Vučurović 3, Korać, Gajović 7, Pavić 2, Nikolić 3, Hot, Vranješ 4, Radunović 6 (6sk), Vujošević 7.

Crna Gora u drugom kolu turnira u subotu (10.30 sati po srednjeevropskom vremenu) igraće protiv Srbije.