Atomska odbojka u Kazanju, Zenit opet na krovu Evrope!

0
187

Odbojkaši Zenita iz Kazanja savladali su ekipu Lube Ćivitanove u velikom finalu Lige šampiona rezultatom 3:2 (29:27, 18:25, 23:25, 25:23, 17:15) i time odbranili titulu osvojenu prošle godine u Rimu.

Nakon pet setova i skoro tri sata atomske odbojke u dvorani “Baškent” u Kazanju, pred oko 7.000 gledalaca, domaći tim je uspio da savlada Lube i tako obraduje svoje navijače.

Zenit je osvojio prvi set (as Leona), ali je Lube uspio da uzvrati udarac i naredna dva seta riješi u svoju korist. Ruski tim je uspio da se konsoliduje, izjednači rezultat na 2:2 i time izbori taj brek.

U taj breku je viđena prava drama, jer je Lube imao čak 4 poena prednosti (7:11), a imao je i meč loptu (13:14), ali Zenit je ostao pribran do samog kraja i as servisom Leona uspio da osvoji šestu titulu prvaka Evrope. Leon se oprostio od navijača Zenita, jer od naredne sezone prelazi u Peruđu.

Najbolji poenter utakmice bio je Vilfredo Leon (Zenit) sa 33 poena, a slijedili su ga Cvetan Sokolov (Lube) sa 29 i Maksim Mihajlov (Zenit) sa 24 poena.  a treba istaći i odličnu partiju Dragana Stankovića, srednjeg blokera Lubea, koji je osvojio čak 19 poena (6 blokova), što je sjajan učinak za srednjeg blokera.

Za MVP finalnog turnira izabran je Maksim Mihajlov, korektor Zenita.

U meču za bronzanu medalju, Peruđa je pobijedila poljsku Zaksu sa 3:2 (17:25, 29:27, 19:25, 25:23, 15:7).

Peruđu je do pobjede vodio srpski reprezentativac Aleksandar Atanasijević sa 24 poena, dok je Marko Podraščanin meč završio sa osam poena.

Najbolji u poraženom timu bio je Moris Armando Tores sa 22 poena.

MVP 
Maksim Mihajlov (RUS/Zenit KAZANJ)

Drim tim

Primači servisa: Osmani Huantorena (ITA/Lube ĆIVITANOVA) and Vilfredo Leon (POL/Zenit KAZANJ)
Srednji blokeri: Dragan Stanković (SRB/Lube ĆIVITANOVA) and Marko Podraščanin(SRB/PERUĐA)
Korektor: Cvetan Sokolov (BUL/Lube ĆIVITANOVA)
Tehničar: Aleksandar Butko (RUS/Zenit KAZANJ)
Libero: Jénia Grebenikov (FRA/Lube ĆIVITANOVA)

Polufinala:

 Lube Ćivitanova (ITA) – Zaksa (POL)  3:1 (25:21, 22:25, 25:15, 25:18)
Zenit Kazanj (RUS) – Peruđa (ITA)  3:0 (25:22, 25:20, 25:20)

Konačni plasman

1. Zenit KAZANJ (RUS)
2. Lube ĆIVITANOVAA (ITA)
3. PERUĐA (ITA)
4. Zaksa  (POL)