Atletiko Madrid jednom nogom u četvrtfinalu !

Piše: Reprezentacija.me 762 pregleda Dodaj komentar

Atletiko Madrid je savladao Bajer Leverkuzen 2:4 u prvom meču osmine finala Lige Šampiona.

Simeoneovi ratnici su još jednom oduševili, na teškom gostovanju u Leverkuzenu protiv Bajera postigli su čak 4 gola i stekli sjajnu prednost. Sjajnu smo utakmicu gledali na BajAreni, Atletiko je vjerovatno završio veći dio posla oko plasmana u četvrtfinale Lige Šampiona, izvanredan meč, pun dinamike i ritma, rezultirao je pobjedom Madriđana. Saul Nigez je donio prednost gostima u 17. minutu maestralnim udarcem iskosa. U 25. Grizman je duplirao prednost, da bi na početku drugog poluvremena Bajer smanjio na 1-2 golom Belarabia u 48. minutu. Dragović je faulirao Gameira u 59. minutu i skrivio penal koji je realizovao isti igrač i povećao na 1-3. U 68. minutu Moja nespretno reaguje nakon oštrog centaršuta, lopta nesrećno pogađa Savića koji postiže autogol. Atletiko je izdržao napade Bajera, koji je napadao do samog kraja utakmice. Međutim u 86. minutu sjevnula je kontra Madriđana, Fernando Tores pogađa glavom u svom stilu posle dobrog centaršuta Vrsaljka.

Bajer očekuje težak posao u revanšu. Duel u Madridu se igra 15.03.