Slađana Perunović i Blagota Petričević najbolji na Trofeju Crne Gore

0
196

sladana-perunovic-blagota-petricevicCrnogorska olimpijka Slađana Perunović iz AK Nikšić i član AK Podgorica Blagota Petričević najbolji su atletičari međunarodnog mitinga Trofej Crne Gore koji je danas održan u Baru.

 

Perunović je pobijedila u trci na 3.000 metara sa rezultatom od 9:28,1 minuta i postavila novi crnogorski rekord.

Po tablicama Svjetske atletske federacije (IAAF) taj rezultat vrijedan je 1014 bodova.

Petričević je trku na 100 metara istrčao za 10,96 sekundi i ispunio normu za mlađe juniorsko prvenstvo svijeta u Donjecku.

Ujedno, postavio je novi rekord Crne Gore za mlađe juniore i juniore, a taj rezultat po tablicama vrijedi 898 bodova.

Član Draževine Tomaš Đurović postavio je novi crnogorski rekord u bacanju kugle za juniore sa rezultatom 19,70 metara, a treći put ove godine prebacio je normu za juniorsko prvenstvo Evrope koje će biti održano u italijanskom gradu Rijeti.

Trofej Crne Gore okupio je 120 takmičara iz 12 atletskih klubova Crne Gore.

Rezultati prva tri po disciplinama:

 

100m – muškarci

1. Blagota Petričević AK Podgorica – 10,96

2. Stefan Bečanović, AK Lim – 11,23

3. Šćepan Ćetković, AK Nikšić – 11,35

100m – žene

1. Kristina Dubak, AK Nikšić – 13,04

2. Teodora Guberinić, AK Lim – 13,94

3. Vesna Milović, ATK PG maraton – 14,45

1.500m – muškarci

1. Miloš Mikić, AK Nikšić – 4:23,8

2. Stojan Vujadinović, ATK PG maraton – 4:26,0

3. Branko Milojko, AK Arsenal – 5:02,2

800m – žene

1. Vanja Grabovica, AK Nikšić – 2:37,41

2. Vesna Rudović, AK Lovćen – 2:40,45

3. Rada Miladinović, ATK PG maraton – 2:47,47

800m – muškarci

1. Aleksandar Miletić, AK Nikšić – 2:10,71

2. Darko Perišić, AK Lovćen – 2:11,28

3. Srđan Marić, AK Nikšić – 2:37,17

400m – muškarci

1. Stefan Bečanović, AK Lim – 51,17

2. Šćepan Ćetković, AK Nikšić – 51,93

3. Emir Ćatović, AK Rudar – 53,25

400m – žene

1. Kristina Dubak, AK Nikšić – 1:03,69

2. Vesna Milović ATK PG maraton – 1:05,57

3. Snežana Bujiša, AK Lovćen – 1:05,97

3.000m – muškarci

1. Emir Zagora, AK Mornar – 9:44,6

2. Slavoljub Miladinović, ATK PG maraton – 10:53,6

3.000m – žene

1. Slađana Perunović, AK Nikšić – 9:28,1

2. Lidija Todorović, AK Nikšić – 11:27,6

3. Rada Miladinović, ATK PG maraton – 12:44,8

10.000m – muškarci

1. Dragoljub Koprivica, AK Mornar – 33:47,8

2. Veselin Petrušić, AK Nikšić – 36:08,6

3. Željko Šljivančanin, AK Nikšić – 41:10,9

Skok u dalj – muškarci

1. Dragoje Rajković, AK Limi – 6,24

2. Kristijan Matković, AK Lim – 5,79

3. Alen Redžić, AK Lim – 5,53

Bacanje kugle (7,260kg) – muškarci

1. Dragan Pešić, AK Lovćen – 13,10

2. Predrag Knežević, AK Lovćen – 11,70

Bacanje kugle (6kg) – muškarci

1. Tomaš Đurović, AK Draževina – 19,70

2. Nikola Komatina, AK Lim – 16,57

3. Borko Poznanović, AK Mornar – 11,29

Bacanje kugle (4kg) – žene

1. Kristina Rakočević, AK Tara – 12,11

2. Milica Vukadinović, AK Tara – 11,20

3. Aleksandra Aleksić, AK Lovćen – 5,91

Skok u dalj – žene

1. Teodora Guberinić, AK Lim – 4,75

2. Nađa Ojdanić, AK Lim – 4,58

3. Ana Mrvaljević, AK Lovćen – 4,50

Skok u vis – muškarci

1. Darko Perišić, AK Lovćen – 170

2. Elvis Beharović, AK Mornar – 163

3. Ajdin Kalamperović, AK Mornar – 135

Skok u vis – žene

1. Ana Mrvaljević, AK Lovćen – 145

2. Ana Popović, AK Lovćen – 145

3. Katarina Ćuković, AK Mornar – 135

Bacanje koplja – muškarci

1. Ognjen Kasalica, AK Draževina – 59,43

2. Nikola Zindović, AK Lim – 56,04

3. Dragan Pešić, AK Lovćen – 51,08

Bacanje koplja – žene

1. Marija Bogavac, AK Tara – 42,43

2. Katarina Vojinović, AK Tara – 31,78

vijesti.me