Atletičari peti u trećoj grupi Evropskog prvenstva

Piše: Reprezentacija.me 820 pregleda Dodaj komentar

Atletska reprezentacija Crne Gore nastup na ekipnom prvenstvu Evrope – treća grupa u malteškom gradiću Marsa završila je na petom mjestu sa 243,5 bodova.

Crna Gora, koja je bila šesta nakon prvog takmičarskog dana, ostvarila je najbolji rezultat do sada na tom takmičenju.

Crnogorski atletičari ostvarili su drugog takmičarskog dana pet pobjeda, dva puta bili su trećeplasirani, dok su pet puta završili na četvrtom mjestu.

Trijumfovali su Ivan Kukuličić u bacanju diska (54,42), Slađana Perunović na 5.000 metara(17,12:90), Krstina Rakočević u bacanju kugle (14,91), Marija Vuković skoku u vis (1,90) i Ljiljana Matović u skoku u dalj (5,64).

Perunović je juče bila zlatna i na tri hiljade, a Rakočević u bacanju diska.

Kukuličić je kazao da je zadovoljan plasmanom, ali ne i rezultatom.

“Zadovoljan sam što sam osvojio deset bodova i doprinio boljem plasmanu reprezentacije. Na rezultat su uticali vremenski uslovi, sparina i bočni vjetar koji je ometao let diska. Ispunio sam cilj i to je najbitnije”, kazao je Kukuličić.

Crnogorska rekoredrka u skoku u vis, Marija Vuković, kazala je da je rezultat na Malti pokazatelj da se ustalila na visini od 190 ili 191 centimetar.

“Imala sam tu visinu i na Igrama malih zemalja u San Marinu. Fali mi još malo do visine od 194 centimetra i norme za Svjetsko prvenstvo u Londonu. Forma je dobra, treba da se poklope još neke kockice da bi se taj rezultat ostvario. Vjerujem da nanarednim takmičenjima mogu doći do norme”, kazala je Vuković.

Matović je kazala da je zadovoljna pobjedom, ali ne i toliko rezultatom.

“Nijesam ostvarila zadovoljavajući rezultat, ali u vremenskim uslovima na stadionu moram biti zadovoljna. Vjetar me je ometao da postignem bolji rezultat. Zadovoljna sam zbog pobjde i deset bodova koje sam osvojila”, kazala je Matović.

Ona je uspješan nastup upotpunila osvajanjem trećeg mjesta na 100 metara sa preponama (16:46).

Kao trećeplasirani završio je i Miloš Popović u skok s motkom (3.91), dok su četvrto mjesto osvojili Srđan Marić na 200 metara (22,38) i Dragan Pešić na 110 metara sa preonama (15,91) i
u bacanju koplja (57,13).

Isti plasman ostvarile su i štafete 4×400 metara.

Muška štafeta, u sastavu Kristijan Subotić, Milan Nikolić, Edin Erović i Srđan Marić, nastup je završila za 3:20,63, a ženska, u kojoj su trčale Marija Kontić, Aleksandra Furtula, Kristina Dubak i Slađana Perunović u vremenu 4:03,76.

Na petom mjestu završio je Kristijan Matković u troskoku (13,79), šesti su bili Anastasija Magdelinić na 1.500 (4:59,67) i Aleksandar Miletić na 800 (1:56,08), a sedmi Kristina Dubak na 200 metara (25,50) i Milica Vukadinović u bacanju kladiva (34,60).

Kao osmoplasirani nastup je završio Dragoljub Koprivica na 3.000 (9:36,75), dok je deveti bio Boris Čović na 3.000 stipl (10,57:78).

Plasman u viši rang izborili su Luksemburg sa 316 i Bosna i Hercegovina sa 266 bodova.

Na trećem mjestu završila je Gruzija sa 262, dok je četvrta Malta sa 261,5 bodova.