Astana ipak prejaka za Sutjesku

Piše: Ognjen 692 pregleda Dodaj komentar

Crnogorski šampion završio je takmičenje u kvalifikacijama za Ligu šampiona u prvom kolu – Astana je u revanšu uvodne runde u Nikšiću savladala Sutjesku 2:0 i uz trijumf 1:0 iz prve utakmice obezbijedila dvomeč sa Seltikom u sljedećem kolu.

Ekipa Nikole Rakojevića otvorila je solidno utakmicu, zaprijetila preko Marka Ćetkovića, ali je od polovine prvog poluvremena kazahstanski šampion preuzeo kontrolu.

Najprije je opasno zaprijetio Đorđe Despotović, kada je stativa sačuvala Vladana Giljena.

Međutim, srpski internacionalac je poslije lijepe akcije i asistencije Mužikova u 38. minutu iz okreta poslao loptu u mrežu Sutjeske i praktično otklonio sve dileme oko putnika u nastavak kvalifikacija.

U nastavku je dodatno pao ritam, ali je Astana uspjela da postigne još jedan pogodak.

Despotović je dobro skočio poslije ubacivanja sa lijevog boka, njegov šut glavom odbio je Giljen, ali je na loptu natrčao asistent kod prvog gola Mužinjov i rutinski pogodio u 65. minutu.

Dobru priliku da ublaži poraz Sutjeske propustio je Stefan Denković, poslije odlične akcije i povratne lopte Marka Ćetkovića.

Njegov udarac završio je pored stative, pa je dvomeč sa Astanom Sutjeska završila bez postignutog gola.

Prvak Crne Gore će takmičenje na međunarodnoj sceni nastaviti u drugom kolu kvalifikacija za Ligu Evrope, gdje ga čeka jermenski Alaškert.