Arso Milić bronzani na Svjetskom kadetskom prvenstvu!

Piše: Reprezentacija.me 758 pregleda Dodaj komentar

ArsoMilicCrnogorski džudista Arso Milić osvojio je bronzanu medalju u kategoriji do 73 kg na Kadetskom prvenstvu svijeta u džudou, koje se održava u Majamiju.

Milić je do polufinala stigao sa četiri vezane pobjede – protiv Kazahstanca Serikova, Amerikanca Subize, Portugalca Egutidzea i Hrvata Lovra Kovača.

U borbi za finale Milić je ipak izgubio od ruskog predstavnika Zaura Ramazanova, nakon čega je u repesažu (borbi za treće mjesto) pobijedio holandskog takmičara Kevina Bekera  i osvojio medalju.

Titulu je na kraju osvojio Ramazanov, pobjedom u finalu nad Gruzijcem Kirakozašvilijem.

Na Kadetskom prvenstvu svijeta u Majamiju, Crnu Goru pored Milića predstavljali su i Balša Sinanović (66kg) i Jusuf Nurković (60kg) u muškoj i Ivana Šunjević (63kg) i Mirjana Milić (60kg) u ženskoj konkurenciji.

Sinanović je u svojoj kategoriji izgubio u 2. kolu od Poljaka Vavričeka, a Nurković je ispao na startu od Uzbekistanca Hasana Umarova.

U ženskoj konkurenciji Mirjana Milić poražena je u 2. kolu od Holanđanke De Bi Gabi, a Ivana Šunjević takođe u 2. kolu od Mađarice Geršak.