Aris ubjedljivo porazio Budućnost

Piše: Ognjen 810 pregleda Dodaj komentar
Košarkaši Budućnosti ubjedljivo su poraženi na gostovanju Arisu 75:57 u drugom kolu Evrokupa.

“Plavi” su odigrali najslabiji meč u ovoj sezoni i zasluženo su izgubili.

Već u prvoj četvrtini mogao se naslutiti pobjednik, jer je Aris stigao do ogromne prednosti (25:10), a Budućnost nije uspjela da uhvati priključak.

Samo su se jednom izabranici Igora Jovovića spustili ispod 10 poena zaostatka, poslije slobodnih bacanja Subotića, ali je kratko trajala nada da će “plavi” uhvatiti priključak.

Već do poluvremena domaćin je vratio dobru prednost (44:30) i pred Podgoričanima je u nastavku bio težak zadatak.

Posljednju priliku da uhvati priključak crnogorski šampioni propustili su kod rezultata 47:37, kada je u kontri polaganje promašio mlađi Šehović.

Uslijedila je trojka Arisa i počela je vrtoglavo opet da raste zaliha sastava iz Soluna, a nije mnogo vremena trebalo da Aris povede i 20 razlike.

Tadija Dragićević je najbolji u našoj ekipi sa 16 poena, Aleks Marić je uz 13 koševa dodao osam skokova, dok je kapiten Suad Šehović ubacio skromnih osam koševa.

U domaćem sastavu su se istakli MekNil sa 19 i Vajt sa 15 poena.

Nakon dva kola Budućnost ima polovičan učinak, a u sljedećoj rundi za sedam dana “plavi” će gostovati turskom Trabzonu.