Anto Drobnjak: Sreća prati hrabre, možemo do dobrog rezultata

Piše: Vladan 760 pregleda Dodaj komentar

Nakon poraza u Danskoj koji je bio generalna proba za kvalifikacioni duel sa Švedskom, crnogorski fudbaleri od večeras ponovo treniraju na terenu Kampa FSCG na Starom aerodromu. Pomoćni trener Anto Drobnjak ističe da je provjera i pored poraza od 2:1, uspjela…

Htjeli smo, prije svega da odigramo utakmicu sa ekipom sličnog mentaliteta, gdje su slični klimatksi uslovi, kao što bi nas čekalo protiv Švedske. Htjeli smo da vidimo koliko ko može, da damo šansu igračima koji su malo igrali i onima koji nijesu igrali. Mislim da smo u tome uspjeli. Naravno, uz sve to gleda se i rezultat, ali on je bio u drugom planu. Međutim, mogli smo da dođemo i do dobrog rezultata. Zadovoljni smo jer smo vidjeli dosta dobrih stvari, ali i onih manjkavih, koje treba da popravimo do duela sa Švedskom. Mi nijesmo ekipa koja sebi može da dozvoli da igra bez nekoliko ključnih igrača, bez Mirka Vučinića, a u drugom poluvremenu i bez Jovetića i Baše. Na poluvremenu je bilo još dosta igrača koji su tražili izmjenu, ali smo odugovlačili sa tim, kako ne bi sve izmjene iskoristili. Ali, i to smo brzo uradili. Nije lako zamijeniti šest igrača i onda nastaviti da igraš i tehnički i taktički kako si zamislio. Neki igrači su se nametnuli, kod nekih to nije išlo kako treba, što će nam pomoći u sastavljanju tima protiv Švedske”, kazao je Drobnjak koji se osvrnuo na povede Jovetića i Baše.

Jovetić je osjetio bol u prednjoj loži, koji nije bio velik. On je i ranije imao problema sa tom povredom. Sjutra će to snimiti i znaćemo na čemu smo. U svakom slučaju danas nije predviđeno da on trenira, kao i veliki broj igrača. Baša je dobio udarac, istrčao je prvo poluvrijeme, i nijesmo htjeli više da rizikujemo. Da je to bila Švedska on bi sigurno nastavio da igra. Dosta je igrača tražilo zamjenu na poluvremenu, a nekoliko njih koji će igrati protiv Švedske su odigrali cio meč‘, poručio je Drobnjak.

Mugoša je odradio jednu jako korektnu utakmicu. Naroćito defanzivno, dosta je pomagao odbrani, dosta je trčao. Možemo reći da se i on polako nameće. Saveljić je imao par dobrih intervencija. Kao što znate ima tu jezičku barijeru. Zatim vremenski uslovi, tek se prilagodio ovdje, pa onda opet promjena. Mi smo zadovoljni kako je odigrao 45 minuta. Rano je prognozirati za jedno poluvrijeme, ali je neko na koga se u budućnosti može računati. Trenutno je konkurencija na toj poziciji izuzetno jaka. Ali, na njemu je da radi, da se nameće.”

Još pet dana ”sokoli” imaju fore da se pripreme za meč sa Švedskom, koji će definitivno odrediti dalji put u kvalifikacijama za EURO.

Što se tiče Švedske svi smo optimisti i to niko ne može da nam zabrani. I mislim da se ne treba baviti ovim poslom ako nijesi optimista. Ovo su sve realne stvari. Vidjeli ste u našoj grupi da je bilo dosta neriješenih rezultata, dosta iznenađenja. Dešavaju se loši dani kao što se nama desio u Lihtenštajnu. Ali, to je sve fudbal. Uzimaju se bodovi sa svih strana. Ima još dosta da se igra. Ovo je jedna od prepreka koju treba da prođemo, možda i najbitnija da bi i dalje ostali u trci za EURO. Ništa ne može na silu. Bitno je da se ima volje i da se da maksimum. Da budemo hrabri, a sreća prati hrabre i možemo do dobrog rezultata”, kazao je Drobnjak.