Andrea Penezić kobna za Budućnost

Piše: Ognjen 579 pregleda Dodaj komentar

Rukometašice Budućnosti poražene su od Vardara 28:27 u drugom kolu turnira Regionalne lige u Koprivnici.

Pogodak odluke postigla je Andrea Penezić. “Plave” su prekjuče bile bolje od Krima 28:24, a ovi susreti poslužiće im kao priprema za mečeve četvrtfinala Lige šampiona protiv Larvika.

“Žao mi je što smo doživjeli poraz, ali na vrijeme smo bogatiji za veliko iskustvo. Bolje je što su nam se juče desile neke situacije, naročito u posljednjem minutu, nego da se to dogodilo u Ligi šampiona. Vjerujem da ćemo izvuči pouke iz ovog duela, kao i iz prethodnih koji su slično završeni i da ćemo biti bolji za dvije sedmice protiv Larvika. Najvažnije je ipak, da su sve igračice ostale zdrave. Sada putujemo u Ljubljanu gdje ćemo odraditi nekoliko zajedničkih treninga sa ekipom Krima, a potom nas narednog vikenda očekuju dva meča u Regionalnoj ligi. Nadam se da će nam sve to koristiti da spremno dočekamo dvomeč protiv Larvika “, kazao je trener Budućnosti Dragan Adžić.

Kristina Neagu je bila najefikasnija sa deset golova, dok su Neli Irman i Đurđina Jauković upisale po četiri pogotka.

Najzaslužnija za pobjedu makedonskog tima bila je hrvatska reprezentativka Andrea Penezić koja je postigla 11 golova.

BUDUĆNOST – VARDAR 27:28 (11:15)

KOPRIVNICA – Dvorana ”Fran Galović”. Gledalaca: 350. Sudije: Gubica, Milošević (Hrvatska). Sedmerci: Budućnost 4 (3), Vardar 2 (2). Isključenja: Budućnost 6, Vardar 6 minuta.

BUDUĆNOST: Zečević, Batinović, Ujkić, Neagu 10, Jauković 4, Pletikosić, Agović, Cvijić 3, Irman 4, Premović, Bulatović 3, Pavićević, Ramusović, Ahruk 1, Lazović, Grbić 2.

VARDAR: Lejno 1, Susljina, Pesoa, Radičević 2, Klikovac, Herem 3, Mavsar 3, Damjanović 2, Lazović 5, Iljina, Penezić 11, Hmirova, Petrović 1, Ristovska.