Anagastum preko Budućnosti do pehara

Piše: Ognjen 689 pregleda Dodaj komentar

Košarkaši Anagastuma osvojili su trofej u konkurenciji mlađih pionira pošto su u finalu u barskoj Topolici pobijedili vršnjake iz Budućnosti Voli 65:60.

Vrlo zanimljiv i do kraja neizvjesan meč odigrala su dva rivala u finalu. Budućnost Voli je bila bolja u prvoj četvrtini, imala je i osam poena prednost 15:7, međutim Anagastum je držao priključak i krajem druge i početkom treće četvrtine napravio je preokret.

Od -6 stigli su do +9, serijom 15:0 u 24. minutu rezultat je bio 38:29, a prednost je rasla do maksimalnih 11 razlike 56:45 početkom posljednjeg perioda. Budućnost je uspjela da se vrati i košem Ljiljanića da priđe na 59:55 na pet minuta i 40 sekundi prije kraja, ali je nikšićki tim sa četiri vezana poena odgovorio i osigurao trijumf.

Najbolji igrač finala bio je košarkaš Anagastuma David Mirković koji je ubacio 30 poena uz 13 skokova, 19 poena dodao je Petar Kažić.

U redovima Budućnosti istakao se Luka Bojanović sa 20 poena, 10 skokova i pet ukradenih lopti. 19 poena dodao je Marko Radunović, 11 Sergej Šoć.

Mediteran je u meču za treće mjesto pobijedio Admiral iz Bara 72:59. Domaćin završnog turnira držao se do odmora, ali je u trećoj četvrtini Mediteran serijom 19:0 stigao i do 25 poena prednosti i riješio je pitanje pobjednika.

Sa 23 poena i 18 skokova Marko Pavlović je obilježio meč, 15 poena uz osam asistencija i pet skokova dodao je Lazar Čarapić, dok je 13 poena ubacio Vuk Despotović.

U poraženom sastavu 23 poena, 14 skokova i šest asistencija Omara Pićurice, 17 poena ubacio je Luka Kovačević, 16 uz 11 skokova Amir Matezić.