Alma Hasanić: Sve je super, svi okolo su divni

Piše: Vladan 772 pregleda Dodaj komentar

Da je neki rukometni analfabeta, “šaltajući” kanale, vidio mutnu sliku na RTCG u 15. minutu utakmice Crna Gora – Island, pomislio bi da je u “Moraču” stigao gigant. Tim sa ostrva na krajnjem sjeveru Atlantskog okeana je u prvoj četvrtini prve utakmice baraža za plasman na Svjetsko prvenstvo radio šta je htio i vodio čak 10:4.

A onda se selekcija koja je već godinama na svakom takmičenju kandidat za medalju uozbiljila. Do kraja meča su “lavice” dale 24 gola, a primile samo devet, pa su odradile više od pola posla u borbi za plasman u Dansku.

U nekom grču smo ušle u meč, a možda smo i bile previše opuštene. Kada smo vidjele da ne možemo tako lako da pobijedimo i da sa Islandom igramo sa 50 odsto mogućnosti, pojačale smo tempo i stigle do ubjedljivog trijumfa“, priznaje Majda Mehmedović.

Lijevo krilo je svjesno da je Crna Gora praktično završila posao u dvomeču, ali poručuje da pristup mora da bude pravi.

Bitno je da u revanš uđemo kao u drugo poluvrijeme prve utakmice u „Morači”. U Rejkjaviku će nam biti i lakše da igramo, jer smo sada osjetile protivnice. Znale smo ih i ranije, ali nije isto kad ih gledate na DVD-u i kada se sudarite sa njima na terenu. Sada znamo od koga nam prijeti najveća opasnost i kako da ih zaustavimo“, naglasila je 25-godišnja Baranka.

U uvodnim trenucima nedjeljnog susreta u “Morači”, Alma Hasanić je odbranila dva šuta i omogućila svom timu da povede 3:1. Ali, u narednih 10 minuta saigračice su je ostavile kao na strelištu, i dozvoljavale Islanđankama da bez bloka šutiraju.

Golmanka Larvika je bila nemoćna, ali čim se odbrana popravila i ona je stekla sigurnost i prvi meč u dresu reprezentacije Crne Gore završila sa 16 odbrana.

Na početku nisam bila zadovoljna. Nije me uhvatila nervoza, ali nisam baš najbolje čitala šuteve Islanđanki. Kako smo se popravile kao ekipa, i meni je bilo lakše da branim. Ne smijemo da odemo na Island i da izgubimo, bez obzira na to što imamo devet golova prednosti. To nije opcija“, jasna je Hasanićeva.

Djevojka koja je rođena u okolini Tešnja, ali je kao četvorogodišnjakinja odvedena iz ratom zahvaćene BiH u Norvešku, oduševljena je prijemom u Crnoj Gori.

Sve je super. Djevojke, treneri, svi okolo su divni. Osjećam se jako dobro, nadam se da ću se što prije uklopiti u ekipu. Drago mi je što sam branila protiv Islanda, da osjetim tim“, zaključila je 26-godišnja čuvarka mreže.

tekst/foto: Vijesti