Aleksandar Miljenović: Pružili smo koliko smo mogli i ostvarili veliki rezultat na turniru

Piše: Vladan 697 pregleda Dodaj komentar

Omladinska fudbalska reprezentacija Crne Gore zaustavljena je na korak od završnog turnira Evropskog prvenstva. “Sokoli” su u posljednjem kolu turnira elitne runde kvalifikacija poraženi od Ukrajine rezultatom 2:0.

Miljenovićevi izabranici su nakon dvia odigrana kola na tunriru elitne runde bili prvi na tabeli, za plasman među osam najboljih selekcija Evrope u omladinskom uzrastu bio je dovoljan bod protiv Ukrajine, koja je ovog puta bila prejaka za “sokole”.

Naša selekcije odlično je ušla u meč, imala inicijativu u uvodnih 15 minuta susreta i veliku priliku u četvrom minutu – Nikola Vujnović našao se sam ispred golmana Ukrajine koji je dobrom intervencijom spasio svoju mrežu.

Ukrajinci su u 20. minutu uputili prvi udarac ka našem golu i došli do prednosti. Prednost protivniku donio je Zinčenko, da bi deset minuta kasnije nakon gužve u našem kaznenom prostoru Šved duplirao prednost.

Pobjeda na današnjem susretu donijela je Ukrajincima neophodna tri boda za plasman na završni turnir U19 Evropskog prvenstvo. Za sada je poznato sedam učesnika turnira u Grčkoj – pored domaćina i Ukrajine, plasman su obezbijedile selekcije Njemačke, Rusije, Holandije, Austrije i Francuske. Posljednji učesnik biće odlučen nakon turnira na kojem učestvuju Gruzija, Španija, Portugal i Turska.

Da bi se postigao pozitivan rezultat u duelu sa reprezentacijom kakva je Ukrajina potrebno je odigrati praktično bez greške, što mi danas nismo uspjeli pogotovo nakon drugog primljenog gola. Sistem takmičenja je takav da se u pet dana igraju tri meča, a u današnji duel ušli smo oslabljeni neigranjem Banovića i Kukuličića, dok se Vujnović povrijedio na početku utakmice. Korektno smo ušli u meč, imali incijativu u uvodnim dijelu, stvorili prvu šansu preko Vujnovića. Protivnik je nakon toga uspio da dođe do prednosti iz prvog pokušaja, a nedugo nakon toga i da duplira prednost. Danas je pobijedio bolji tim a čestitao bih igračima za sve što su pružili do sada, kao i na današnjem meču, jer su pružili koliko su mogli i ostvarili veliki rezultat na ovom turniru. Siguran sam da će veći broj igrača koji su završili sa omladinskom reprezentacijom biti članovi mlade selekcije. Takođe, na turniru je nastupilo sedam mlađih igača koji imaju pravo nastupa u sljedećim kvalifikacijama za omladinsku reprezentaciju pa praktično već imamo kostur tima za naredni ciklus, rekao je Miljenović.

Ukrajina – Crna Gora 2:0

1:0 – Zinčenko 20
2:0 – Šved 30

Ukrajina: Vadim Soldatenko, Mikola Matvijenko, Bogdan Mihaličenko, Ihor Kirihantsev, Denis Arendaruk (Maksim Tertjakov), Marian Šved, Beka Večiberadze, Pavlo Lukančuk, Oleksandr Zinčenko (Marian Misik), Dmitro Klots (Vikor Cigankov), Oleksandr Zubkov.

Crna Gora: Matija Šarkić, Dragan Grivić, Stefan Vukčević, Nicola Nilović, Anđelo Rudović (Momčilo Rašo), Nikola Vujnović (Mihailo Perović), Oliver Šarkić (Stefan Milošević), Andrija Vukčević, Bojan Magud, Luka Maraš, Luka Uskoković.

FSCG; foto: Domagoj Ledić