Aleksa Popović predvodio Lovćen do pobjede nad Borcem

Piše: Ognjen 2.6k pregleda Dodaj komentar
Aleksa Popovic (Photo: Lovcen 1947)

Košarkaši Lovćena na polovičnom su učinku nakon 14. kola Druge ABA lige, pošto su u penal završnici uspjeli da pobijede lidera lige, Borac.

Nakon odlične prve, Lovćen je odigrao očajno u drugoj četvrtini.  Lovćen se u trećoj četvrtini vratio u igru  zahvaljujući dominaciji u reketu (40 skokova prema 22 gostiju). Lovćen je na šest minuta do kraja imao prednost (68:66), ali su gosti  iskoristili niz nepreciznih šuteva da preokrenu na 76:71.

Ipak, tajm-aut Lovćena došao je u pravom momentu, pa su  Cetinjani uspjeli da dobiju  zahvaljujući plejmejkeru Nikoli Koraću, koji je pogodio svih šest bacanja u posljednjih 49 sekundi.

Aleksa Popović je sa 27 poena, sedam skokova i pet asistencija bio najbolji akter utakmice.

Ovo kolo zatvoriće gostovanje Teoda Primorskoj u nedjelju.

Lovćen – Borac 82:78 (26:21, 12:25, 20:11, 24:21)

Cetinje – SC „Lovćen”. Gledalaca 1.200. Sudije: Pecelj (Srbija), Paić (Hrvatska), Mauer (Slovenija).

Lovćen: Latković 9 (2-2), Popović 27 (4-3), Radunović 7 (1-0), Vrbica 4 (2-2), Baćović, Lopičić 7 (2-1), Jelenić, Albijanić 17 (7-5), Knežević 2, Korać 9 (6-6), Koljević, Borilović.

Borac: Popović, Đoković 9 (6-4), Pešaković 20 (2-0), Balaban 11 (4-3), Prlja, Dimić 12 (5-4), Stojadinović 14, Gavrilović, Todorović 3 (2-0), Čarapić 3, Marinović 6.