Ajkulice u polufinalu Evropskog prvenstva!

Piše: Reprezentacija.me 945 pregleda Dodaj komentar

Juniorska vaterpolo reprezentacija Crne Gore plasirala se u polufinale Evropskog prvenstva koje se održava na Malti! Izabranici Miodraga Mirovića savladali su jednog od glavnih favorita za medalju selekciju Italije 10:9. U polufinalu u petak igraćemo sa pobjednikom meča Hrvatska – Rusija od 19 sati i 30 minuta.

Rival naše selekcije je poveo na startu 2:0, a nakon osam minuta igre je bilo 3:1 za Italiju. Golovima Perkovića smo došli do izjednačenja, da bi ”azuri” na poluvremenu opet imali dva gola viška, 6:4.

Murišić i Vučurović su donijeli novo izjednačenje Crnoj Gori, a poslije treće dionice bilo je 7:6 za Italijane. U posljednjih osam minuta igrao se gol za gol, na dva ipo minuta do kraja meča Đurović je pogodio za 9:9. Uspjeli smo da se odbranimo, a veliku pobjedu našoj selekciji donio je Murišić 43 sekunde prije kraja!

”Veliki uspjeh ove reprezentacije. Glavni cilj je bio plasman među osam najboljih, a sada smo prolaskom među četiri selekcije Evrope napravili fenomenalan rezultat. Ovo je dokaz da su momci radili naporno tokom cijelog ljeta, i da se taj trud na kraju isplatio. Već se okrećemo narednim mečevima, ali bićemo rasterećeni, i sigurno da ćemo uraditi sve da donesemo medalju, jer su to ovi momci itekako zaslužili”, kazao je nakon meča trener Miodrag Mirović.

U našoj selekciji najefikasniji je bio Perković sa tri gola, Murišić je postigao dva, a po jedan Vučurović, Mačić, Radović, Gardašević i Đurović. Kod italijana po tri gola postigli su Antonući i Di Martire.