“AJKULICE” na krovu EVROPE!

Piše: Ognjen 1.4k pregleda Dodaj komentar
Foto - wpolo.me

Vaterpolo reprezentacija Crne Gore, igrači godište 2000. i mlađi, prvak je Evrope! Naši momci savladali su u finalu Evropskog prvenstva na Malti selekciju Španije nakon peteraca 11:10, u regularnom dijelu bilo je 7:7. Veliki uspjeh naše selekcije koja je ovim trijumfom pokazala da Crna Gora ne mora da brine za budućnost.

Prieto Ernandez je finale otvorio golom nakon 30 sekundi igre, a izjednačenje je donio Mačić u trećem minutu. Jedanaest sekundi do kraja dionice Jančić je pogodio za preokret, 2:1 za Crnu Goru nakon prve četvrtine.

Španci su ponovo bolje otvorili četvrtinu, precizan je bio Alkon, Ali je novo vođstvo Crnoj Gori donio Vučurović, 3:2. Sa dva gola u posljednja dva ipo minuta Španci su na pauzu otišli sa prednošću od 4:3.

I početak treće četvrtine pripao je ”furiji”, Karne je pogodio za plus dva, a smanjio je na sredini dionice Vučurović, iskoristili smo prednost igrača više. Već u sljedećem napadu Karne je ponovo pogodio za 6:4, što je bio i rezultat pred posljednjih osam minuta.

Za razliku od prve tri, posljednju smo mi otvorili golom, Vučurović je bio precizan sa peterca. Odbranili smo se u nekoliko navrata, i odličnu odbranu nagradili golom, izjednačenje je donio Murišić tri minuta prije kraja, 6:6.

Već u našem sljedećem napadu Radović donosi preokret, tri vezana gola Crne Gore za vođstvo od 7:6. Nakon tajm-auta Španci su sa igračem više izjednačili, na minut i 27 sekundi do kraja. Imali smo posljednji napad, Mirović je zatražio tajm-aut na 32 sekunde do isteka, ali ga nijesmo iskoristili, pa se pristupilo izvođenju peteraca.

Prvi su šutirali Španci, pogodio je Karne, ali je uzvratio i Vučurović za 8:8. Ećevarija je bio precizan na startu druge serije, i Radović siguran za 9:9. Bertran promašuje u trećoj seriji, Drašković pogađa za 10:9. Četvrta serija Alegre Lopez pogađa, precizan i Mačić za 11:10. Prijeto promašuje, Crna Gora je prvak Evrope!

Najefikasniji u našoj selekciji bio je Vučurović sa četiri gola, po dva su postigli Mačić i Radović, a po jedan Drašković, Murišić i Jančić.