“Ajkule” zaustavljene – Hrvatska u polufinalu Evropskog prvenstva u Barseloni

Piše: Ognjen 672 pregleda Dodaj komentar

Vaterpolisti Crne Gore izgubili su najbitniji meč na šampionatu Evrope – u borbi za plasman u polufinale “ajkule” su poražene od Hrvatske rezultatom 9:7.

TOK MEČA:

Nijesmo iskoristili igrača više na startu meča, nijesu ni Hrvati, a prvi gol nakon kontre postiže Spaić. Na 2:0 povisio je Ivović sa igračem više nakon tri minuta igre, a smanjio je Šetka na dva ipo minuta do kraja četvrtine. Nakon prve vođstvo “ajkula” od 2:1.

Drugu četvrtinu otvara Petković i vraća dva gola prednosti, a sa igračem manje primamo gol preko Buljubašića. No, već u sljedećem napadu koristimo igrača više, pogađa Janović za 4:2. To je i bio rezultat na poluvremenu.

Nakon tri ipo minuta igra u nastavku pogodio je Macan i smanjio na 4:3, nakon što smo propuštili sjajnu priliku da preko Spaića povedemo tri gola prednosti. Uzvraća Janović za 5:3, ali i Buljubašić sa igračem više. Izjednačio je Fatović na dva ipo minuta do isteka trećeg dijela igre. Sjajnu akciju sa igračem više krunisao je Petković, ali na drugoj strani peterac koristi Vukićević za 6:6.

Hrvatska prvi put do prednosti dolazi na startu posljednje četvrtine, gol je postigao Lončar. Imali smo igrača više za izjednačenje, Mišić je promašio, a na drugoj strani peterac koji koristi Joković za vođsto Hrvatske od 8:6. Prvi gol postigao je Bušlje, a smanjio Ivović. Imali smo priliku sa igračem više da priđemo na gol, ali je šut Petkovića odbranio golman Hrvatske.

CRNA GORA – HRVATSKA 7:9 (2:1, 2:1, 2:4, 1:3)

Sudije: Buč (Špa), Stavridis (Grč), Igrač više: Crna Gora 14 (6), Hrvatska 8 (4), Peterci: Hrvatska 2 (2)

CRNA GORA: Lazović, Draško Brguljan, Drašković, Petković 2, Đuro Radović, Aleksandar Radović, Janović 2, Đurđić, Ivović 2, Mišić, Čučković, Spaić 1, Šćepanović.

HRVATSKA: Bijač, Macan 1, Fatović 1, Lončar 1, Joković 1, Buljubašić 2, Vukićević 1, Bušlje 1, Lovre, Vrlić, Šetka 1, Garsija, Marcelić.