“Ajkule” ubjedljive protiv Turske

Piše: Ognjen 744 pregleda Dodaj komentar

Vaterpolo reprezentacija Crne Gore upisala je prvi trijumf u grupi C preliminarne faze Svjetske lige. ”Ajkule” su u 4. kolu savladale u Budvi selekciju Turske 15:4.

Turska je očekivano bila lak zalogaj za crnogorske vaterpoliste – “ajkule” su savladale skromnog protivnika u Budvi sa 15:4 i upisale prvu pobjedu ove sezone u Svjetskoj ligi.

Poslije dva poraza, od Italije i Hrvatske, tim Ranka Perovića je rutinski ostvario trijumf, iako nije nastupio Mlađan Janović (bio je u sastavu, ali nije ulazio u igru zbog temperature), dok je Vjekoslav Pasković proveo u vodi svega nekoliko minuta. Manju minutažu je imao i Darko Brguljan, ali mu to nije smetalo da postigne četiri gola…

Crna Gora je vodila sa 8:0, a Turci su prvi gol dali tek u 20. minutu kada je Arslan Šutalo postigao pogodak u napadu s igračem više.

Brguljan i Uroš Čučković su bili najefikasniji sa po četiri gola (ovaj drugi je dao četiri od posljednjih šest golova našeg nacionalnog tima), tri je dao Stefan Vidović, dva Nikola Murišić, a po jedan Radovan Latinović i Nikolas Saveljić. Mladom 16-godišnjem igraču Primorca je to prvi gol u kapici reprezentacije…

U istoj grupi, od 20 časova se u Torinu igra derbi između Italije i Hrvatske.

Crnogorski vaterpolisti naredni meč igraju 17. februara, takođe u Budvi, kada je rival Francuska.

Crna Gora – Turska 15:4 (4:0, 3:0, 3:1, 5:3)

Crna Gora: Lazović (osam odbrana), Sarić, Pasković, Saveljić 1, Da. Brguljan 4, Čučković 4, M. Janović, Ukropina, Latinović 1, Murišić 2, Pješivac, Vidović 3, Kandić (šest odbrana).

Turska: Sen, Gozusulu, Ozbakis 1, Čolak, Šutalo 2, Gedik, Akjar, Baskaja, Sonmez, Ergin, Jilmaz, Čagataj 1, Jukšek.