“Ajkule” potopile Amerikance i plasirali se u četvrtfinale!

Piše: Ognjen 1.1k pregleda Dodaj komentar

U 4. kolu grupe B na Olimpijskim igrama u Rio de Žaneiru, vaterpolisti Crne Gore savladali su selekciju Sjedinjenih Američkih Država rezultatom 8:5 i plasirali se u četvrtfinale!

Nakon pobjede nad Francuskom i poraza od Hrvatske i Italije, naši vaterpolisti su danas poslije velike borbe ipak uspjeli da slome otpor Amerikanaca u posljednjoj četvrtini i na kraju zasluženo slave. Selekcija SAD doživjela je treći poraz i ostala bez šansi za plasman među osam najboljih.

Nakon minut ipo igre Klikovac je pogodio za 1:0 sa igračem više, a četiri minuta kasnije izjednačio je Bonani. No, u finišu prve dionice Saša Mišić postiže gol za vođstvo ”ajkula” od 2:1.

Golova nije bilo u narednih osam minuta, a onda nakon greške naše odbrane Semjuels je poravnao na 2:2 na nešto više od četiri minuta do kraja treće četvrtine.

Pasković koristi situaciju sa igračem više i ponovo dovodi u vođstvo našu selekciju, na drugoj strani ponovo je briljirao Miloš Šćepanović. Na minut ipo do isteka, tajm-aut Gojkovića, Crna Gora je opet iskoristila igrača više, ovaj put precizan je bio Darko brguljan za 4:2. Ali, već u sljedećem napadu smanjio je Man, i to je bio rezultat pred posljednjih osam minuta.

Crna Gora je kod vođstva 4:3 u prvom napadu u posljednjoj četvrtini stigla do, činilo se prednosti koja garantuje pobjedu.

Klikovac je izborio peterac, a Rols je zbog grubog faula (udaranja preko vode), isključen na četiri minuta.

Koji sekund kasnije, Mlađan je bio precizan za 5:3.

Nevjerovatna greška Mlađana Janovića u napadu, kontra Kupida i Amerikanci sa igračem manje smanjuju na 5:4. No, dva gola prednosti brzo vraća Darko Brguljan na pet minuta do kraja.

Amerikanci su ponovo postigli gol sa igračem manje, ovaj put preko Semjuelsa, ali već u sljedećem napadu Draško Brguljan vraća plus dva. Odličnom odbranom zaustavili smo Amerikance i tako stigli do druge pobjede na takmičenju, pobjede kojom smo izborili četvrtfinale Igara. Antonio Petrović je postavio konačnih 8:5.

Član stručnog štaba crnogorske vaterpolo reprezentacije Petar Porobić zbog smrtnog slučaja u porodici morao je da napušti Olimpijske igre u Riju.

Blistao je na golu Miloš Šćepanović sa 13 odbrana, a sa dva gola najefikasniji u našoj selekciji bio je Darko Brguljan. Po gol su postigli Draško Brguljan, Mlađan Janović, Antonio Petrović, Filip Klikovac, Vjekoslav Pasković i Saša Mišić.

U poraženom timu bolji od ostalih bio je Džošua Semjuels sa dva gola.

Crnogorski vaterpolisti u petom kolu, u nedjelju u 17 sati 50 minuta, igraće sa Španijom a to će biti prilika da naša selekcija ostvari što bolju poziciju pred eliminacionu fazu.