“Ajkule” pobijedile Italiju nakon peteraca!

Piše: Vladan 825 pregleda Dodaj komentar

Vaterpolo reprezentacija Crne Gore u prvom kolu grupe C FINA/LEN Svjetske lige, u Evropa kup kvalifikacijama, u Podgorici savladala je selekciju Italije 11:8 u velikom derbiju nakon peteraca.

Briljirao je na golu Lazović za pobjedu na startu takmičenja u kojem branimo zlatnu medalju.

Poveli su Italijani preko Fondelija, ali je već u sljedećem napadu izjednačio Janović sa igračem više. Na tri ipo minuta do isteka prve dionice precizan je bio Brguljan, međutim dva gola Italijana za preokret i vođstvo od 3:2. Do kraja četvrtine nije se mijenjao rezultat.

Drugi period igre golom otvara Aikardi, i to je bio jedini gol do poluvremena.

Drugim golom na utakmici Draško Brguljan smanjuje na 4:3, na startu treće četvrtine, no uzvraća Ečenike za plus dva Italije. Brzo je izjednačio Ivović, ali projektil Prešutija za novo vođstvo „azura“ od dva gola prednosti. Uspio je Ivović da zatrese mrežu gostiju sa igračem više, a isti igrač uz pomoć jednog igrača Italije poravnava na 6:6, na 30 sekundi do kraja treće dionice.

Prvi gol sa igračem više Italijani postižu na startu posljednjeg dijela igra preko Moline, ali sjajan gol Đurđića za novo izjednačenje. Sa igračem više Italija dolazi do novog vođstva, na pet minuta do kraja meča. A onda brutaliti Rencuta, i peterac Crne Gore koji koristi Ivović za 8:8. Imali smo napad sa igračem više za preokret ali ga nijesmo iskoristili, nakon toga još jedan na minut do kraja, ali Janović nije bio precizan. Meč je završen 8:8, izvodili su se peterci.

Naredni meč naša selekcija igra 11. decembra u gostima sa Francuskom. Najbolje dvije selekcije iz grupe plasiraće se na završni turnir evropskog dijela kvalifikacija.

CRNA GORA – ITALIJA 8:8 (2:3, 0:1, 4:2, 2:2), nakon peteraca  11:8

CRNA GORA: Lazović, Dr. Brguljan 2, Banićević, Petković, Drašković, Popadić, Janović 1, Đurđić, Ivović 4, Spaić, Čučković, Murišić, Kandić.

ITALIJA: Del Lungo, Di Fulvio 1, Molina 2, Filjoli 1, Fondeli 1, Veloto, Rencuto, Galo, Prešuti 1, Ečenike 1, Aikardi 1, Bertoli, Nikozia.