“Ajkule” čeličnom odbranom slomile Španiju

sport
Piše: sport 819 pregleda Dodaj komentar

ajkule crna gora vaterpolo

Fanatična odbrana u drugom poluvremenu i bravure Mlađana Janovića u napadu donijele su Crnoj Gori prvu pobjedu na Svjetskom prvenstvu – pao je domaćin Španija, pa su “ajkule” sada opet na pravom kolosjeku.

Pred posljednje kolo tim Ranka Perovića ima tri puta, a svaki je otvoren – ima šanse da bude i prvi i drugi i treći u grupi, s tim što je ova prva varijanta nešto manje realna.

Mlađan Janović je dao pet golova, po jedan Draško Brguljan i Aleksandar Ivović.

“Furija” je slomljena u drugom poluvremenu u kojem nije dala ni gol, a promašila je čak osam napada s igračem više.

Tačno 17 minuta i 13 sekundi Zdravko Radić nije vadio loptu iz mreže. Posljednji put ga je savladao Ćavi Garsija minut i 13 do kraja druge četvrtine, i to iz peterca.

Crna Gora je u prvom poluvremenu, izuzev početne prednosti, konstantno bila u minusu, a on je mogao da bude i ubjedljiviji od minimalnog (5:4 na poluvremenu) da Radić nije “skinuo” dva zicera sa dva metra.

Na drugoj strani, mlađi Janović je sa dva gola, prvi iz kontranapada, a onda poslije uplivavanja, učinio da “furija” ne pobjegne…

Naredni meč “ajkule” igraju u petak od 17.30 časova protiv Novog Zelanda koji je večeras upisao i drugi poraz na turniru – bolja je bila Grčka rezultatom 24:4.

4. Novi Zeland 2 0 0 2 7:42 0

3. kolo (petak): Crna Gora – Novi Zeland (17.30), Španija – Grčka (21.30).

Rezultati ostalih grupa

Grupa B: Južna Afrika – SAD 3:16, Hrvatska – Kanada 13:8.

Grupa C: Kina – Australija 7:9, Srbija – Mađarska 13:10.

Grupa D: Kazahstan – Rumunija 7:4, Italija – Njemačka 10:8.

Crna Gora – Španija 7:5 (2:3, 2:2, 2:0, 1:0)

Bazen “Bernat Pikornel”. Gledalaca: 2.000. Sudije: Vogel (Mađarska), Aleksandresku (Rumunija). Igrač više: Crna Gora 5 (1), Španija 11 (2). Peterci: Crna Gora 1 (1), Španija 1 (1).

Crna Gora: Radić, Dr. Brguljan 1, Pasković, Petrović, Da. Brguljan, Kruzija, M. Janović 5, N. Janović, Ivović 1, Mišić, Klikovac, Jokić, Šćepanović.

Španija: Agilar, Munaris, De Lera, Alarkon, Molina 1, Mingel, Siranj, Espanjol 2, Valjes 1, Perone, Estranj, Garsija 1, Lopes.