Agonija Budućnosti se nastavlja – Primorska odnijela bodove iz Podgorice

Piše: Ognjen 1.1k pregleda Dodaj komentar
Košarkaši Budućnosti Voli pretrpjeli su prvi poraz od Koper Primorske 83 – 80 pred svojim navijačima u dvorani SC “Morača” u meču trećeg kola regionalne ABA lige.

Bio je to ujedno i drugi debi Petra Mijovića na klupi Podgoričana.

Budućnost je odlično otvorila meč i brzo stigla do dvocifrene prednosti 22:12, ali je potom uslijedio pad u igri.

Gosti su u završnici prvog dijela uhvatili priključak (34:34), a onda i poveli na startu 3. četvrtine (45:44).

Slovenci su na pet minuta i 55 sekundi prije kraja stigli do plus pet (71:66) i najavili pobjedu. Budućnost ne nakon toga koliko-toliko trgla, pa je vratila stvari u egal 73:73, a potom i preokrenula (78:77) 80 sekundi prije kraja.

Međutim, “plavi” nijesu imali rješenja za Marka Jagodić-Kuridžu, koji je sa četiri poena kompletirao iznenađenje u “Morači”.

Kobs je meč završio sa 19 poena i šest asistencija, 16 poena ubacio je Danilo Nikolić.

Na drugoj strani 22 poena Jagodić Kuridže uz čak 11 skokova!