Adžić: Veliko iskustvo za mlade igračice i mene kao trenera

Piše: Ognjen 789 pregleda Dodaj komentar

Duel protiv Glasverketa je veliko iskustvo za mlade igračice, a najviše će im koristiti posljednjih 15-ak minuta u kojima se odlučivao pobjednik, kazao je trener Budućnosti Dragan Adžić nakon trijumfa (22:21) protiv norveškog tima u posljednjem kolu grupne faze Lige šampiona.  Adžić je istakao da je važno što su mlade igračice iznijele teret u situaciji kada su najiskusnije bile pošteđene, a vjeruje da će to koristiti timu sve do maja, kada bi Budućnost, četvrti put trebalo da nastupi na finalnom turniru Lige šampiona.

Zahvalnost fenomenalnoj publici koja je doprinijela da mlade igračice izdrže uzbudljiv finiš i dođu do pobjede. Ovo je veliko iskustvo i za njih i za mene kao trenera, a najviše nam je dragocjeno bilo posljednjih 10- 15 minuta. Drago mi je da smo izvukli meč bez najiskusnijih igračica i ovo će nam koristiti sve do maja, kada ćemo vjerujem, igrati najvažnije mečeve u sezoni. Glasverket je izgubio sve mečeve, ali je imao odličan pristup u svim duelima. To je mladi tim koji je donio nešto novo Ligi šampionarekao je Adžić.

Itana Grbić je igrala na poziciji srednjeg beka i sjajnog razigravala ekipu, a postigla je i dva gola.

– Otvorile smo duel veoma dobro, ali kasnije je došlo do pada u našoj igri. Trener nas je pripremao kao da je u pitanju finale Lige šampiona, a zabavnije je i veće iskustvo za nas, kada je utakmica ovako neizvjesnakazala je Grbić.

Bek Vanesa Agović istakla je da je zadovoljna zbog činjenice da su mlađe igračice iznijele teret u petoj pobjedi u Ligi šampiona.

Dobro smo počele i u odbrani i u napadu, ali desio se pad u igri u drugom poluvremenu. Drago mi je da smo mi mlade iznijele teret meča i došle do pobjedekazala je Agović.