ABA liga: Budućnost uspješna na premijeri

Piše: Vladan 740 pregleda Dodaj komentar

Košarkaši Budućnosti savladali su Zadar 93:80 na startu nove sezone u ABA ligi.

Izabranici Slobodana Subotića do trijumfa su došli zahvaljujući mnogo boljoj igri u nastavku utakmice u “Morači”.

Zadar je bolje počeo meč, koristili su defanzivne propuste domaćina, imali i osam poena viška, ali je Budućnost do poluvremena izjednačila- 47:47.

“Plavi” su se razigrali u trećoj dionici i prvi put na meču stigli do dvocifrenog vođstva, koje je nakon trojke Bamforda u 28. minutu otišlo na + 13 – 70:57.

Na startu posljednje dionice Budućnost je napravila seriju 10:3 i došla do maksimalnih plus 15 (83:68) i tada je riješila pitanje pobjednika.

Danilo Nikolić ubacio je 14, Zoran Nikolić, Šehović i Bamfort po 13, dok je 12 poena dodao Kobs.

Kod Zadra 16 koševa Alena, po 14 Siriščevića i Fundića.

Budućnost Voli će sljedećeg vikenda gostovati Crvenoj zvezdi, dok će prije toga u srijedu, u 2. kolu Evrokupa, dočekati italijanski Trento.