ABA liga: Budućnost se mučila pa slavila u “Morači”

Piše: Vladan 924 pregleda Dodaj komentar

Košarkaši Budućnosti savladali su ekipu Cibone, rezultatom 91:82, u poslednjem 22. kolu. Utakmica bez rezultatskog značaja, budući da su “plavi” osvojili treće mjesto u ABA ligi, nakon što je Partizan izgubio od FMP-a.

Ekipa Jasmina Repeše dobro je počela meč, već na polovini prve dionice vodili su sa- 16:12.

Međutim, gosti su bili sjajni sa pozicije za tri poena, i sa dvije uzastopne trojke preuzele su vodstvo. Uspjela je Budućnost da se vrati mini serijom, i završi prvu četvrtinu u svoju korist- 26:21.

Dobro je Cibona otvorila drugu dionicu serijom 8-0, opet šutevima sa distance. Vodili su gosti tokom cijele dionice, međutim Bel I Klark  uspjeli su da smanje na samo dva poena zaostatka. Rezultat na kraju dvije četvrtine bio je- 45:45.

-Cibona je do kraja prvog odmora imala 9 pogođenih trojki, dok je Budućnost imala čak 7 izgubljenih lopti, a najbolji u prvih 20 minuta bio je Erl Klark sa 15 poena.

Nastavak meča nastavljen je u istom ritmu za gostujući sastav i šutevima sa distance. Budućnost nije imala rješenje za izuzetan ritam Cibone u napadu. Imali su gosti čak 12 poena prednosti. Međutim, uspjeli su “plavi” da smanje zaostatak nakon mini serije od 6-0.

Velika borba viđena je u poslednjoj četvrtini kada Budućnost preuzima meč u svoju korist. Pet minuta prije kraja, uspjeli su da prelome otpor rivala i slave za konačnih –91:82.

Najefikasniji kod Budućnosti bio Goga Bitadze sa 24, a dvocifren učinak imali su još Klark sa 15 i Noris Kol sa 12 poena.

Kod gostiju istakao se Marko Ljubičić sa 17, i Josip Bilinovac sa 11 poena.

Budućnost već 19. marta igra u Evroligi protiv Fenerbahčea u Istanbulu, a 21. marta protiv Efesa u Podgorici.

“Plavi” će u polufinalu plej-ofa ABA lige igrati protiv Cedevite 25. marta. Zagrebčani imaju prednost domaćeg terena.

Drugi polufinalni par Crvena zvezda- Partizan odigraće meč, u subotu, 23. marta.