Budućnost poražena od Crvene Zvezde

Piše: Ognjen 819 pregleda Dodaj komentar
Foto - ABA liga

Očekivala se velika borba u derbiju 2. kola ABA lige, ali to je viđeno samo u prvom poluvremenu.

U nastavku je Crvena zvezda sjajnom igrom u odbrani potpuno razbila Budućnost Voli i slavila sa ubjedljivih plus 21.

Podgoričani su igrali dobro u prvih 20 minuta, a onda su nestali sa terena.

U trećoj četvrtini su dali svega sedam poena, od čega Bojan Subotić četiri u posljednjih 60 sekundi.

To je ekipa Dejana Radonjića iskoristila, odlijepila se na 59:44 i do kraja je jedina dilema bila konačan rezultat.

Crvena zvezda – Budućnost Voli 83:62 (23:20, 16:17, 20:7, 24:18)

Beograd – Dvorana: “Pionir”. Gledalaca: 2.500. Sudije: Dožai, Herceg, Vovk (Hrvatska).

Crvena zvezda: Rebić 5, Tompson 7 (4-4), Dangubić 3, Mekel 10, Mitrović 9 (2-2), Lazić 2, Simonović 9, Skorcijanitis 7 (5-1), Nastić 1 (2-1), Gudurić, Jović 11 (2-2), Cirbes 19 (8-5).

Budućnost Voli: Su. Šehović 10 (6-4), Jaramaz 8 (2-1), Subotić 4, Se. Šehović 2, Čarapić 2, Kuk 2 (2-2), Baćović 2, Ilić 2, Dragićević 5 (4-3), Marić 8 (2-2), Rikić 7 (2-1), Džozef 10 (2-2).