ABA 2 liga: Sutjeska startovala pobjedom

Piše: Vladan 828 pregleda Dodaj komentar

Košarkaši Sutjeske savladali su u Nikšiću ekipu Novog Pazara rezultatom 78:75 na startu ABA 2 lige.

Izabranici Zorana Glomazića nakon prve dionice imali su tri poena viška, gdje su se obje ekipe konstantno smjenjivale u vođstvu.

Sutjeska je sjajno igrala u drugoj četvrtini i pri rezultatu 27:27 Pavlićević je vezao osam poena za maksimalnih 35:29.

Međutim, gosti su se vrlo brzo vratili u meč, a prvo vođstvo u drugom dijelu igre donio je Todorović- 40:41.

Utakmica je i u nastavku obilovala preokretima, a riješena je u posljednjem minutu – igrači Sutjeske, Boris Lalović i Ilija Goranović, pogađali su slobodna bacanja i tako presudili gostima.

Kod Nikšićana bio je najefikasniji Nikola Pavlićević sa 27 poena, podršku je imao u Laloviću, Vujoviću i Sejfiću koji su dodali po 12.

Kod gostiju istakao se Milan Vulić sa 25, pratio ga je Nikola Korać sa 18 poena.