ABA 2 liga: Lovćen pobijedio MZT na Cetinju, poraz Sutjeske u Beogradu

Piše: Vladan 909 pregleda Dodaj komentar

Košarkaši Lovćena nastavili su sa sjajnim partijama kod kuće u ABA 2 ligi – na Cetinju je večeras pao jedan od favorita drugog po rejtingu regionalnog takmičenja, skopski MZT (73:69).

Izabranici Zorana Kašćelana imaju stoprocentan učinak kod kuće (pet od pet), ali im za bolji plasman od 9. mjesta nedostaje pobjeda u gostima, gdje su doživjeli svih šest poraza.

Prava drama gledana je u posljednjoj četvrtini, u kojoj su košarkaši Lovćena nadoknadili devet poena zaostatka, pet minuta prije kraja.

Vezane trojke Milutina Đukanovića pomogle su domaćima da uhvate priključak, da bi pogodak Emira Hadžibegovića iza linije 6,75, na 34 sekunde do kraja, donio vođstvo 70:68, koje su Cetinanji uvećali u penal-završnici.

Đukanović je ubacio 23 poena i bio najefikasniji kod Lovćena, Mašan Vrbica je dodao 12, a Hadžibegović 11, uz sedam skokova. Kod MZT-a, istakao se Damjan Stojanovski (20 poena).

Za razliku od Lovćena, košarkaši Sutjeske poklekli su u posljednjih pet minuta – bolji od Nikšićana, u vrlo efikasnom meču, bio je Dinamik u Beogradu (100:97).

Ni 33 poena Nikole Pavlićevića (šest trojki) nije pomoglo ekipi Zorana Glomazića, koja ima pobjedu više od Lovćena (učinak 6-5), zbog koje je bolje plasirana pet mjesta i nalazi se na 4. poziciji.

U 12. kolu, 18. decembra, Sutjeska gostuje Novom Pazaru, dok Lovćen dan kasnije dočekuje vodeći Borac.