A1 liga: Jadran lak plijen za Jug, Primorac poražen od splitskog Mornara

Piše: Rajko 757 pregleda Dodaj komentar

Jadran Carine je bio daleko od iznenađenja u Dubrovniku. Bolji je bio Jug (14:7), pa je crnogorski šampion izgubio prvi put nakon sedam uzastopnih trijumfa.

U Gružu je, ipak, ovo bio očekivan epilog, iako je Jug ove sezone upisao nekoliko neplaniranih poraza…

Domaćin je poveo 5:0, a Jadran je prvi gol na utakmici dao dva i po minuta prije kraja druge četvrti kada je Kanstancin Averka smanjio na 5:1.

Jugaši se tu nisu zaustavili, kasnije je bilo i 8:1, a u finišu i rekordnih plus osam – 14:6.

Averka je sa dva pogotka bio najefikasniji u Jadranu, dok je u Jugu najefikasniji bio Hrvoje Benić sa četiri gola.

JUG – JADRAN CARINE 14:7 (1:0, 4:1, 6:3, 3:3)

Dubrovnik – Bazen u Gružu. Sudije: Prančić (Hrvatska), Milović (Srbija). Igrač više: Jug 6 (3), Jadran Carine 6 (3).

Jug: Popadić, Macan 1, Fatović, Lončar 2, Joković 2, Garsija 1, Lozina, Merkulov 1, Čulina 1, Žuvela 2, Benić 4, Papanastasiju 1, Vukojević, Kržić.

Jadran Carine: Kandić, D. Radović 1, Popadić 1, Obradović, Banićević, Averka 2, Mijušković, F. Gardašević 1, Đ. Radović, Spaić 1, Drašković, Petković 1, Tešanović, Vučurović.

A Primorac je opet izgubio – u neizvjesnom meču u Budvi bolji je bio Mornar iz Splita 12:11.

Gosti su do trijumfa stigli golom Marka Eleza 27 sekundi prije kraja, a duel je obilježio povratak u bazen mladog centra Kotorana Miroslava Perkovića.

Perković, koji se oporavio od mononukleoze, čak je izjednačio na 11:11 minut i 15 prije kraja, ali nije spriječio poraz svoje ekipe.