Učinak crnogorskih fudbalera u inostranstvu

Piše: Reprezentacija.me 556 pregleda Dodaj komentar

Učinak crnogorskih fudbalskih internacionalaca proteglog vikenda:

GOLMANI

Vukašin POLEKSIĆ (Pečuj) – Dva puta kapitulirao u remiju protiv Diošđera u gostima (2:2).

Boban BAJKOVIĆ (Lirs) – Sačuvao mrežu protiv Kortijka (0:0).

Marko KORDIĆ (Vojvodina) – Partija za zaborav protiv Jagodine u Novom Sadu – 1:4.

Miroslav VUJADINOVIĆ (Lači) – Bez greške u gostujućoj pobjedi nad Fljamurtarijem (2:0).

Vladan GILJEN (Terbuni Puke, Albanija) – Ostao nesavladan u ubjedljivoj pobjedi nad Kopljikom – 5:0. Giljenov tim ostao lider u drugoligaškom karavanu.

ODBRANA

Marko BAŠA (Lil) – U tandemu sa Kjerom neprelazan u trijumfu nad Renom – 3:0.

Marko SIMIĆ (Kajzerispor) – Siguran u trijumfu protiv Altidorua (1:0), Kajzerispor sve bliži povratku u elitu turskog fudbala.

Elsad ZVEROTIĆ (Sion) – Dobar u pobjedi nad Cirihom u gostima – 1:0.

Ivan KECOJEVIĆ (Cirih) – Odigrao svih 90 minuta protiv Siona.

Žarko TOMAŠEVIĆ (Kortijk) – Na poziciji lijevog beka odigrao svih devedeset minuta protiv Lirsa u gostima (0:0).

Vladimir BOŽOVIĆ (Mordovija Saransk) – Igrao svih 90 minuta protiv CSKA u Moskvi, Mordovija ubjedljivo poražen – 4:0.

Saša BALIĆ (Metalurg Zaporožje) – Zamijenjen desetak minuta prije kraja meča sa Dnjiprom u gostima (1:0).

Esteban SAVELJIĆ (Difensa i Hustisija) – Nije uspio da spriječi poraz od Boke na punoj ,,Bombonjeri“ – 2:1.

Savo PAVIĆEVIĆ (Crvena zvezda) – Vratio se na teren nakon tri utakmice pauze, dobar u pobjedi nad Spartakom u Subotici – 3:1.

Darko BULATOVIĆ (Radnički Niš) – Odbrana čiji je dio još nije primila gol u četiri utakmice proljećnog dijela Jelen Super lige. U subotu sačuvali mrežu protiv Donjeg Srema (0:0).

Miloš RADULOVIĆ (Napredak) – Odigrao cio meč protiv Napretka u Kruševcu – 1:1.

Stefan CICMIL (Mladost Velia Obarska) – Odigrao svih devedeset minuta u remiju protiv Veleža – 0:0. Dobio i žuti karton.

Đorđije ĐIKANOVIĆ (Hadžer, Saudijska Arabija) – Na terenu proveo svih 90 minuta utakmice protiv Al Kaledža (1:1).

Miroslav KALUĐEROVIĆ (Terbuni Puke, Albanija) – Odigrao svih devedeset minuta u pobjedi nad Kopljikom – 5:0.

Nikola VUKČEVIĆ (Škendija) – Igrao svih devedeset minuta u remiju sa Bregalnicom u gostima – 1:1.

VEZNI RED

Marko BAKIĆ (Specija) – Odigrao posljednjih petnaestak minuta meča sa Livornom. Specija ubjedljiva – 3:0.

Asmir KAJEVIĆ (Cirih) – Odigrao cio meč protiv Siona, koji je upisao pobjedu na ,,Lecigrundu“ – 1:0.

Mladen KAŠĆELAN (Arsenal Tula) – Dobar u vezi ,,tobdžija“ u iznenađujućoj pobjedi nad Lokomotivom u Moskvi – 1:0.

Nikola VUKČEVIĆ (Braga B) – Odigrao svih devedeset minuta protiv Feirensea u gostima. Braga do 81. minuta imala solidnih 1:1, a nakon toga dobila tri crvena kartona i izgubila sa 3:1.

Vladimir BOLJEVIĆ (AEK Larnaka) – Igrao svih devedeset minuta u porazu od Apolona u gostima (1:0).

Darko ZORIĆ (AEK) – Dobio priliku da igra od starta protiv Fostirasa i ukazanu šansu opravdao golom za konačin 3:1. Ovo mu je prvi gol u dresu slavnog atinskog kluba. Zamijenjen u 83. minutu.

Marko VUKASOVIĆ (Keč- kemet) – Dobio žuti karton u pobjedi nad Dunajvaro- šem u gostima (2:0). Vladan SAVIĆ (Kečkemet) – Postigao vodeći gol protiv Dunajvaroša, zamijenjen u 78. minutu.

Marko VUKČEVIĆ (Olimpija) – Zapažen u pobjedi nad Goricom u Ljubljani – 3:1.

Marko JANKOVIĆ (OFK Beograd) – Odigrao svih devedeset minuta protiv Novog Pazara u gostima, ,,romantičari“ poraženi – 3:1.

Dejan ZARUBICA (OFK Beograd) – Ušao u 72. minutu protiv Novog Pazara.

Igor ZONJIĆ (Mladost Lučani) – Odigrao svih devedeset minuta protiv Napretka u gostima – 1:1.

Luka TIODOROVIĆ (Radnički Kragujevac) – Ušao u 71. minutu duela sa Borcem u Čačku (2:0).

Darko MARKOVIĆ (Mladost Velika Obarska) – U remiju sa Veležom (0:0) na terenu proveo svih 90 minuta.

Marko ĆETKOVIĆ (Lači) – Dobar u pobjedi nad Fljamjurtarijem u gostima (2:0). Odigrao cio meč.

Baćo NIKOLIĆ (Fljamurtari) – Zamijenjen u 64. minutu duela sa Lačijem.

Damir KOJAŠEVIĆ (Lokomotiva Taškent) – Debitovao za novi klub, ušao u 82. minutu meča sa Metalurgom (0:0).

NAPAD

Mirko VUČINIĆ (Al Džazira) – Postigao vodeći gol u pobjedi nad Al Ahlijem (2:0). To mu je bio 21. gol u sezoni, na 18 odigranih utakmica.

Stevan JOVETIĆ (Mančester siti) – Dobio priliku u 74. minutu, ali nije uspio da spriječi poraz od Barnlija – 1:0.

Dejan DAMJANOVIĆ (Peking Guoan) – Donio pobjedu svom timu protiv Henana (1:0). Ovo mu je treći gol u četiri utakmice ove sezone.

Stefan MUGOŠA (Aue) – Opet odigrao cio meč, ali nije imao sreće da se upiše u listu strijelaca u porazu od Alena u gostima (3:0).

Oliver ŠARKIĆ (Benfika B) – Zbog povrede zamijenjen u 41. minutu meča sa Farenseom u gostima (0:3).

Stefan NIKOLIĆ (CSKA Sofija) – Odigrao svih devedeset minuta u porazu od Boteva u Plovdivu – 2:0.

Žarko KORAĆ (Hapoel Haifa) – Ušao u finišu gradsog derbija protiv Makabija, koji je upisao trijumf – 2:0.

Petar ORLANDIĆ (Crvena zvezda) – Starter protiv Spartaka, propustio odličnu šansu da postigne gol. Zamijenjen u 59. minutu, malo prije toga dobio žuti karton.

Petar GRBIĆ (Partizan) – Jedan od boljih u pobjedi nad Radom (2:0), asistirao kod drugog gola. Zamijenjen u 80. minutu.

Bojan BOŽOVIĆ (Al Šoalah, Saudijska Arabija) – Ušao u 76. minutu meča sa Al Ahlijem, koji je opravdao ulogu favorita – 3:0.

Luka ROTKOVIĆ (Okžetpes, Kazahstan) – Odigrao posljednjih nekoliko minuta u pobjedi nad Tobolom u gostima – 2:0.