Pobjeda Crne Gore na startu Svjetskog prvenstva u Japanu

Piše: Ognjen 815 pregleda Dodaj komentar

Crnogorske rukometašice pobjedom su otvorile Svjetsko prvenstvo u Japanu.

Izabranice Pera Johansona savladale su na startu Senegal 29:25.

40 loših minuta odigrale su “lavice”, ali su u finišu pokazale snagu, podigle nivo igre u odbrani i osigurale trijumf protiv neugodnih Afrikanki.

Dobro je naš nacionalni tim otvorio meč, imao i tri gola prednosti, međutim finiš prvog dijela pripao je rivalu.

Senegal je do odmora preokrenuo, postigao za 30 minuta čak 15 golova i imao pogodak prednosti na poluvremenu.

Ni start drugog dijela nije bio dobar. Rival je u prvih deset minuta konstantno ima dva gola prednosti.

Tada je konačno odbrana odigrana kako treba, pa je za 15 minuta rival postigao svega četiri gola, što su naše iskoristile da preokrenu i stvore dva gola prednosti 25:23.

To međutim nije bilo dovoljno za mirnu završnicu, nakon nekoliko propuštenih napada da se odlijepimo na plus tri, Sako je fenomenalno branila, Senegal je uspijevao da zadrži priključak i da bude tu na gol zaostatka.

Meč je konačno prelomljen 50 sekundi prije kraja, nakon što je Marta Batinović odbranila zicer iz kontranapada, Klikovac je zatresla mrežu za plus tri.

Đurđina Jauković je postigla sedam golova, Majda Mehmedović i u bitnim momentima izuzetna Jelena Despotović dale su po pet golova, četiri je upisala Jovanka Radičević.

Naredni rival našem timu biće Kazahstan sjutra od sedam sati.