Crna Gora od sjaja do očaja…

Piše: Ognjen 705 pregleda Dodaj komentar
Fudbalska reprezentacija Crne Gore poražena je od Austrije 3:2 u pretposljednjem meču kvalifikacija za Evropsko prvenstvo 2016. Naša selekcija je i definitivno ostala bez Evropskog prvenstva.

Austrija je bolje ušla u meč i u 14. minutu dva puta opasno je priprijetila našem golu. Alaba je sjajno izveo korner, Predl je šutirao glavom, ali Poleksić je sjajno odbranio. I sljedeći korner Alaba je odlično izveo, na drugoj stativi je bio Predl i srećom loše je zahvatio loptu, nakon čega je naša odbrana intervenisala.

Nakon toga nešto bolja igra Crne Gore, koja je do prednosti došla u 32. minutu. Vukčević je sa oko 17 metara sa lijeve strane centrirao za Vučinića, koji se majstorski izborio za loptu i preciznim udarcem sa oko pet metara matirao golmana Austrije.

Crna Gora je loše otvorila drugo poluvrijeme, nakon incijative Austrija je u 55. minutu došla do izjednačenja. Lako je ispala naša odbrana, nakon akcije po desnoj strani, potom je uslijedilo ubacivanje za Janka, kojem nije bilo teško da sa nekoliko metara smjesti loptu u gol.

Mučio se naš tim sve do 65. minuta, kada je sa distance priprijetio Bećiraj, da bi samo tri minuta kasnije isti igrač sa oko 17 metara pogodio donji lijevi ugao za novo vođstvo našeg tima.

Austrija je u 77. minutu imala veliku šansu prkeo Junuzovića, da bi dva minuta potom Mandić izašao sam ispred Almera, ali je šutirao pravo u golmana Austrije. Kazna za propuštenu priliku stigla je dva minuta potom, kada je Arnautović sa ivice kaznenog prostora pogodio za 2:2.

U 89. minutu ostali smo sa igačem manje, pošto je Vučinić zbog protesta dobio crveni karton. Ljut je naš napadač bio na sudiju koji stoji iza gola, prvo je dobio žuti, ali nije se smirio, nastavio je da protestuje, pa mu je Orsato pokazao crveni. Nakon njega isključen je i Brnović.

Brojčanu prednost Austrijanci su znali da iskoriste i u nadoknadi golom Šabicera došli su do trijumfa pod Goricom.

Kako je Rusija savladal Moldaviju u gostima 2:1, a Švedska Lihtenštajn sa 2:0, Crna Gora se i definitivno oprostila od EURA.

Crna Gora – Austrija 2:3 (1:0)

Vučinić 32, Bećiraj 68. – Janko 55, Arnautović 81, Šabicer 90+2.