Budućnost srušila Mornar nakon dva produžetka!

Piše: Ognjen 875 pregleda Dodaj komentar

Košarkaši Budućnosti Voli savladali su poslije dva produžetka ekipu Mornara rezultatom 95:92 u derbiju 9. kola ABA lige.

Vrlo uzbudljiv duel u SC Topolica, poslije 50 minuta borbe, pripao je Podgoričanima koji su nastavili seriju pobjeda i zadržali čelnu poziciju na tabeli regionalnog takmičenja.

Mogli su izabranici Petra Mijovića da dobiju meč bez ikakve drame, pošto su u finišu regularnog toka vodili 78:67.

Ipak, uslijedilo je buđenje domaće ekipe koja serijom 11:0 uspijeva da odvede meč u produžetak.

Utakmica nije bila gotova ni nakon dodatnih pet minuta, a priliku da donese trijumf svojoj ekipi u završnici prvog produžetka nije iskoristio Nikola Ivanović.

Barani su bolje otvorili drugi produžetak, imali tri poena prednost na 2:20 prije kraja, a onda poptuno stali. Budućnost je maksimalno koristila bacanja i prelomila meč, za osmi ovosezonski trijumf u ABA ligi.

Džastin Kobs predvodio je pobjednika sa 19 poena. Hasan Martin dodao je 15, Ivanović 13, a Zoran Nikolić 10 poena.

Kod Mornara, koji je pretrpio peti poraz, 21 poen Džejkoba Pulena, 19 Derika Nidama, 13 Uroša Lukovića.

U narednom kolu, Budućnost će 7. decembra ugostiti Cedevita Olimpiju, dok će Mornar istog dana u Novom Mestu igrati sa Krkom.